Eesti uudised

Komisjon prokuratuurile: linna raha kasutamine poliitreklaamiks on kuritegu (6)

Mattias Tammet, 29. mai 2014, 07:00
JÄI KONTROLLIJATELE SILMA: Priit Kutseri «teavitus» oli üks ettekirjutuses ja prokuratuurile esitatud avalduses ära märgitud reklaam. Foto: TEET MALSROOS
Eile esitas erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) prokuratuurile avalduse, millega palub uurida kohalike valimiste eelseid Tallinna linnajuhtide reklaame.

Eilses avalduses mainitakse vaid Tallinna linnajuhte, samas kui teisipäevases ettekirjutuses kästi reklaami tellijale raha tagasi maksta ka Tartu endisel linnapeal Urmas Kruusel. Tallinnast esinesid hukka mõistetud reklaamides Edgar Savisaar, Karin Tammemägi, Priit Kutser, Jaanus Mutli ja Arvo Sarapuu.

Samal teemal

ERJK esimees Ardo Ojasalu ütles Õhtulehele, et nad on arvestanud võimalusega, et mainitud inimesed pöörduvad kohtusse. Kruuse on öelnud, et maksab raha ära.

"ERJK sekkub oma tegevusega omavalitsuste autonoomiasse ning püüab kahjustada Tallinna linna mainet," edastas Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk eile Õhtulehele. "Omavalitsuste teavituskampaaniad on täiesti tavapärane osa omavalitsuste töö juures ning ERJK katsed leida selles seadusrikkumisi on Tallinna linna ja selle juhtide mainet kahjustavad."

Eile keeldusid kolm keskerakondlasest linnaametnikku ja linna avalike suhete direktor Ain Saarna linna pressikonverentsil ajakirjanike küsimustele vastamast. "See jõudis meediasse enne kui linnakantseleisse," vabandas Saarna ja ütles, et keegi pole jõudnud veel ettekirjutusega tutvuda.

Kesklinna vanem Mihhail Korb võttis samas vedu küsimuse peale, mida ta vaba 100 000 euroga teeks. "Tegemisi on palju. On vaja Russalka rand korrastada. On vaja lasteaedu ehitada. On vaja erinevaid asju teha." Samas asus ta ka nn teavituskampaaniate kaitsele. "Kui räägime sellest, et on vaja luua Vene kanal, selleks raha leitakse ja räägitakse, et sada miljonit eurot leiab kohe eelarvest, kui selline poliitiline tahe on, siis ma ei saa aru, kust tuleb selline probleem, et kodanike teavitamise peale kulutatud raha on valesti kulutatud. Aga ei ole midagi teha: linnapead ja abilinnapead on linna esindajad ja nad esindavad reklaamides mitte ennast, vaid ikka linna," rääkis Korb.

Hilissügiseks peaks valmima ühtlasi riigikontrolli omavalitsuste reklaamikampaaniate audit. See on aga riigikontrolli kommunikatsioonijuhi Toomas Mattsoni sõnul palju laiem uuring, kuhu kaasatakse peale Tallinna ja Tartu muidki omavalitsusi.

6 KOMMENTAARI

j
juku 29. mai 2014, 17:30
kõige parem mis selle koolimajaga teha annab on sinna kesknoorte poolt rajada tallinna linna avalik maja kus teenust osutaksid kesknoortest spetsialistid ja kõige tähtsam,et kõik oleks tasuta ja linti lõikaks meie batja edgar ja perenaisex oleks monica.
p
Proff 29. mai 2014, 16:53
Kui võimuparteilased varastavad ja reedavad miljonite viisi rahva raha on kõik okei? Prokuratuuril on suu vett või midagi täis? Kui tervislikke eluviise propageerival plakatil on Keskerakonda kuuluva linnaametniku pilt on tegu suure kuriteoga?! Kutsuge ikka mõistus koju, reformiametnikud..
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee