Eesti uudised

VIDEO JA GALERII: Tarand on valmis uuesti presidendiks kandideerima (77)

Karoliina Vasli, 28. mai 2014, 19:10
Foto: ARNO SAAR
Indrek Tarand leiab, et just temal oli suur roll selles, et Siim Kallas Brüsselisse tagasi sõitis ning Andrus Ansip omakorda Euroopa Parlamenti kandideeris. Enda osas ei välista Tarand seda, et kahe aasta pärast riigipeaks pürgib.

Tarand kogus pühapäevastel valimistel 43 390 häält, napilt edukam oli vaid Andrus Ansip, kes esialgu kandideerima ei pidanud. Tarand meenutab, kuidas Ansip ja Kallas hakkasid omakeskis kohti vahetama. "See oli välja käidud kõige ärritavamal ja antidemokraatlikumal viisin, suhtumisega "meie siin kahekesi otsustame ja parlamentide protseduurid ei loe meile midagi". Lugesid!" Tarand räägib, kuidas leidis voliniku käitumiskoodeksiga vastuolulise punkti - Kallas ei saa olla ühtviisi Euroopa Komisjoni transpordivolinik, teisalt tahta Eesti valitsuses peaministritooli. "Olen siiamaani kindel, et Siim Kallas ei läinud ootamatult Brüsselisse tagasi mitte 20 aasta taguste allkirjade pärast, vaid Barroso (Komisjoni president José Manuel Barroso) ütles talle selgelt, et oled siin või seal."

Samal teemal

Tarand lisab, et ka Ansip luges selle punkti läbi ning sai õigesti aru, osaledes valimistel. "Ennäe, tuli esimeseks, väga tubli, õnnitlen teda selle saavutuse eest, ta näeb kui keeruliseks läheb demokraatlik protseduur."

Reformierakonnaga Tarand koostööd ei välista, kaugel sellest! Küsimuse peale, kas ta tahaks uuesti presidendiks pürgida, kostab Tarand. et Keskerakond Krimmi ja Venemaa pärast teda enam esitada ei saa, küll aga on selleks võimalus sotsidel, Reformierakonnal, IRLil või mõnel muul erakonnal. Küll rõhutab ta, et parteid peaks presidendikandidaadi välja ütlema juba enne riigikogu valimisi, et see ei jääks ligaste tagatoalepete teha, nagu viimane kord juhtus.

2011. aastal kandideeris Tarand Keskerakonna eest, jäädes alla Toomas Hendrik Ilvesele. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee