Lugejakiri

Kiri | Yana Toomi peab aktsepteerima

Adik Levin, meditsiiniteaduste doktor, 28. mai 2014 18:26

21 KOMMENTAARI

n
nõus autoriga/ 29. mai 2014 21:38
Autoril on õigus. Kui inimesel on õigus valida ja õigus olla valitud,siis tuleb seda aktsepteerida.Igaljuhul jäsid Tunne Kelami ja Marju Lauristini väljaõtlemised väga väiklase mulje. Mulle tundub,et palju nõrgemaks lüliks Eesti saadikute hulgas on Kaja Kallas. Ei ole ta veel mitte millegagi oma suutmist tõestanud.Ka debattidel jättis ta üsna tobukese mulje. Ka Keskerakond peab oma liidri selja taga magamise lõpetama ja midagi tegema hakkama. Liiga kaugele on läinud see Savisaare ees lömitamine.
e
Ei ole/ 29. mai 2014 16:55
Yana Toomi pooldaja, kuid Adik Levini seisukohaga olen absoluutset nous.
t
totu/ 29. mai 2014 14:10
Mida ma kodanikku ikka aktsepteerin,kui ta mulle vastumeelt on.Y.Toom on eelnevalt avalikult öelnud paljugi seda,mis on solvanguks nii riigile kui selle riigi kodanikele.Nüüd,keerutades,hägudes ja püüdes konarusi tasandada,unustab paljunimeline kodanik ära,et lahmitut ei saa pärastiselt odava sõnakeerutuse ning isikliku optimismiga nullida,vähemasti paljude kodanike meelest.Seege eelnev ja ka tänane üldine situatsioon kujundabki arvamuse,mitte aga vähemuse lahmiv tõlgendus Kõik on üsnagi lihtne.
s
Sven/ 29. mai 2014 14:08
Ma ei hakka mitte kunagi aksepteerima eesti keelt mitteoskavat muulast Mitte kunagi!
m
Mitte/ 29. mai 2014 14:07
ei ole teise sordi inimesed,vaid on teisest rahvusest ja kultuuriruumist,lisaks sellele kardinaalselt erineva ajalookäsitlusega!Meile oleks vaja selliseid saadikuid,kes ajavad konkreetselt eesti ja eestluse asja,mitte mingeid meie riigi ja rahvuse tahte vastaselt siia elama sattunute õigusi!Lätist valitud zdanoka on ju ehe näide sellest,kes ei peaks seal europarlamendis niigi meie väheseid kohti kinni hoidma ja sealjuures veel meie riigile vastu töötama....!
p
Pole see venemeelne midagi niiväga solvanud/ 29. mai 2014 13:20
Vaadake ringi, kuidas eestlased ise oma keelt hoiavad. Titatubede inglise keel vohab ja hullemad kui kunagised kadakasaksad BITTE,SITSENSI SIIA SIIDISOHVALE. Ise peame oma keelt hoidma ja võitlema,et see välja ei sureks, seda ei tee ühe inimese ütlemine,kes pealegi õigust rääkis. Meie keel on tõesti ohus. Kasvõi kõrgkoolides peaks meil ikka vaid eesti keelega hakkama saama, aga näe,ei saa. Mis me siin Toomit süüdistame, vaatame oma värgi üle.
a
Aktsepteerima?????/ 29. mai 2014 13:17
Kuidas saab härra öelda, et peab aktsepteerima. Juhuslikult tuletan meedlde, et meil on vaba maa ja igal inimesel on õigus, kas ta aksepteerib seda inimest või ei. Valikute küsimus. Mina ei halvusta teda aga ei aksepteeri. Härra Levin aksepteeriga teiste inimeste otsusi, kui teile ta sobib okeii ja kõigile ei pea sobima.
a
Aarne/ 29. mai 2014 13:10
Keskharidusega Toom püüab ka pr. Lauristiniga vaielda ja ennast koguni targemaks pidama. Väga piinlik on seda vaadata.
Levini artikli kohta ütleks lühidalt - Veri on paksem kui vesi.Arvan, et saate aru, millest jutt.

r
Ragnar/ 29. mai 2014 11:40
Peab aktsepteerima venemeelset poliitikut, kes on solvanud eestlasi? Ei iial, enne vabandagu!
e
29. mai 2014 11:37
ennekuulmatu on see, et naine, kel pole isegi kõrghariduse, hakkab tööle Brüsselis. Mis keeles ta mõtleb seal kõnelda. Kui seadusandlusest on raske isegi juristidel aru saada, siis mida teab Toom seadusandlusest. Tema õige koht on olla linnaosavanem
s
sebra/ 29. mai 2014 13:46
Kuidas siis saab olla töötanud ajakirjanikuna, kui pole körgharidust? Ju ta siis oskab ikka seda keelt rääkida, mida seal tarvis on. Eks ta siis katsub seal rääkida meie "suurtest palkadest ja pensionist " ja majanduse korrasolekust ja köigest sellest, mis on meil siin " imehästi ". Sellepärast ehk ei sobigi ta sinna.
a
Adik oh Adik/ 29. mai 2014 10:46
Poliitikas ei saa olla meie ja nemad. Saab olla üks suund. Ehk siis meie. Nemad on teispool piire. Lõimumine tähendabki ju meie-olemist :) Või tahad teist Ukrainat oma probleemidega? Ilmselgelt otsib osa ''nendest'' võimalust tekitada uus ''meie'', sisult punane ja itta orienteeritud. Probleem ei ole mitte rahvustes, vaid suutmatuses siseneda asukohamaa kultuuriruumi! Anatoom üritab täie tõsidusega leida probleeme sealt, kus neid ei ole - vastupidi - tema argumendiks on riigi saamatus tegeleda muukeelse elanikkonnaga! Kas need teised inimesed on siis alaarenenud?? Mida peaks tegema täisealise terve kodanik selleks, et saada ''nägijaks''? Miskipärast oodatakse, et riik tuleb ja paneb õpiku padja alla ja rahapaki tasku.. Väga kummaline loogika, kusjuures mujale, teistesse nn heaoluriikidesse elama minnes seda ei kohta! Keeled suus ja kõik toimib! Ma juba kujutan ette, kuidas Brüssel itsitab habemesse selliste üleolevate kodanike nõudmisi kuuldes. Karm tõde. Valus kuulata. Lihtne kõrvaldada. Raske algust teha.
o
Olgu, Toom on venelaste eestkõneleja?/ 29. mai 2014 09:34
Samas tundub, et ta on seltskonnast esimene-teine, kes kindlasti ka pukki ronib ja mõjuvalt häält teeb. Ta läheb sinna kindla eesmärgiga ja eelistab teatada ELi saadikutele, et Eesti on"heaoluriik" ning seda riiki ülesehitanud pensionäride ja laste tulevik on kindlates kätes. Sedavõrd kindlates, et virelemine tuhandetel jätkub kindlakäeliselt! Võib-olla isegi Lauristin üritab sõnu seada, meestest ei looda eriti midagi, Kelam on kinni "omas menüüs", aga see valdkond -korruptsioon- liigub lausa karavanina edasi, hiirekese piiksumine on tühine - saades juustutükikese ja on vait ja rahul.
j
ja kohtleb./ 29. mai 2014 09:22
See pole mingi lugeja asi, kelleks keegi teda peab.
l
Levin / 29. mai 2014 00:51
on muide juudi perekonnanimi.
t
tribitski/ 28. mai 2014 19:24
loodetavasti viib Jana Toom Kapo juhtkonnale tordi ja lilli, sest ainult tänu neile sai ta ELI Parlamenti. Kas voib olla veel paremat promomist kui kurikuulus aataraamatusse kandmine ja vöidetud kohtuprotsess. Venelased armastavad ja austavad märtreid.
t
tribitski/ 28. mai 2014 19:24
loodetavasti viib Jana Toom Kapo juhtkonnale tordi ja lilli, sest ainult tänu neile sai ta ELI Parlamenti. Kas voib olla veel paremat promomist kui kurikuulus aataraamatusse kandmine ja vöidetud kohtuprotsess. Venelased armastavad ja austavad märtreid.
v
vara kraaksuda/ 29. mai 2014 08:02
sest kohus pole veel läbi, kapo lubas edasi kaevata
m
Mõistmatu/ 29. mai 2014 12:24
Aga mis tähtsust sel enam on? Yana Europarlamendi kohta võimalik kaotus Riigikohtus nagu nii enam ei ohusta

s
solk!/ 28. mai 2014 19:22
kolonistid nõuavad,et aktsepteeritaks nende õigust eestlasi mõnitada,alandada,laimata ja nende rahvusriigi vastast poliitikat ajada-ma sülitan põlglikult selle üleskutse peale.
nii toomi kui ka kõigi ta valijate koht ei ole Eestis.
kolonistid koju!
n
nüanss/ 28. mai 2014 18:51
Kui valimistel osaleb vaid 36% valijatest, on tegemist valimisfarsiga. Nii mõneski EU riigis oli osalusprotsent veelgi väiksem...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee