Vilja Savisaar-Toomast.Foto: Tiina Kõrtsini
Karoliina Vasli 28. mai 2014 07:00
Kuigi Keskerakond manitseb, et Vilja Savisaar-Toomast ei peaks Yana Toomi asendusliikmena riigikokku minema, kinnitab Savisaar-Toomast, et endise kodupartei soovid talle korda ei lähe.

"Te pole ainus, kes seda küsib. Ütlen kohe ära, et ma ei ole veel otsustanud," räägib Savisaar-Toomast Õhtulehele.

"Ma ei hakka enne otsustamagi, kui see koht reaalselt vabaneb."

Euroopa Parlamendi uus koosseis alustab tööd 1. juulil. Keskerakonda esindab seal Yana Toom. Savisaar-Toomast kavatseb lähipäevil uurida, mis ajaks ta peab teatama, kas ta asub Toomi asemel kohalikus parlamendis tööle.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal sõnas Postimehele, et Toomast-Savisaar peaks Keskerakonnale kuuluvast riigikogu mandaadist loobuma ning jätma selle koha Keskerakonnale.

"Aga ma pole naiivne ja seda ei looda, sest ei teinud ta seda Euroopa Parlamendi puhul, ega tee ka nüüd," nendib Toobal.

Savisaar-Toomast ütleb: "Mind Keskerakonna arvamus üldse ei huvita, see on ikka minu enda otsus."

Kas Keskerakonna poolt on teie poole ka isiklikult pöördutud, et sel teemal rääkida?

"Keskerakond ei ole minuga juba paar aastat suhelnud, miks peaks seda nüüd tegema," kostab ta.

2011. aastal sai Toom Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas 4510 häält, Savisaar-Toomast saagiks samas ringkonnas jäi 1422 häält. Savisaar-Toomast jätkas tööd Brüsselis, kuhu ta oli pääsenud 2009. aastal Keskerakonna nimekirjas.

Parteist astus ta välja 2012. aasta aprillis, mullu juunis ühines Reformierakonnaga. Praegu on Reformierakonnal riigikogus 35 häält, Keskerakonnal 21.