Igor Gräzin. Foto: Heiko Kruusi (Linnaleht)
Juhan Haravee 28. mai 2014 07:00
Eesti europarlamendi kuuik pole veel sugugi lõplikult paigas. Kui Andrus Ansipist saab Siim Kallase mantlipärija Euroopa Komisjoni voliniku ametis, siis kellele jääb temast vabanev saadikukoht? Kas on see Urmas Paet, Igor Gräzin või keegi teine.

Homsel valitsuse istungil peaks Delfi andmetel muu hulgas arutatama ka lõppenud valimistel parima tulemuse (45 072 häält) saanud endise peaministri Andrus Ansipi esitamist Euroopa Komisjoni voliniku kohale.

Kui aga Ansipist peakski pärast parlamendi tiheda küsitlus- ja kaalumissõela ning sellele järgnevat hääletust saama Eruroopa Komisjoni volinik, siis kes asub tema asemele Euroopa Parlamendis?

Kas lahkub reformierakondlastest kolmanda tulemuse teinud välisminister Urmas Paet Islandi väljakult enne järgmise kevade riigikoguvalimisi ja pühib vilunud reisimehena kodumaa tolmu jalgadelt?

"Andrus Ansip on valitud Euroopa Parlamenti," edastab välisminister oma lakoonilise vastuse.

"Ma teen oma otsuse siis, kui selleks on õige aeg."

Kui meie esidiplomaat loobub, siis peaks Brüsseli/Strasbourgi tee jalge alla võtma riigikogulane Igor Gräzin, kelle toetus äsja lõppenud valimistel piirdus 976 häälega.

Kas sõnakas Igor Gräzin on selle võimalusega juba arvestanud ning kohver on pakitud?

"Kõik on Jumala kätes!" vastab Igor Gräzin Õhtulehele sügavmõtteliselt, delegeerides oma saatuse kõigevägevama hoolde.

"Ja kõik, mis tema teeb, on hästi tehtud!"

Siiski ei tasu selles mängus unustada valimistel taas edukat esinenud üksikkandidaati Indrek Tarandit, kes on lubanud teha kõik temast oleneva, et Siim Kallase ja Andrus Ansipi volinikuvangerdus europarlamendis toetust ei saaks.

Oma kaarte on Tarand lubanud täna pärastlõunal Kloostri aidas tutvustada.