Õhtulehe pulmablogi

Pulmablogi: kas valida traditsiooniline või moodne abielusõrmus? (8)

Meelike Eenpuu-Villup, 2. juuni 2014, 10:36
Foto: PantherMedia / Scanpix
Mu Hollandlase vend ütles kord suure nördimusega, et "muidu on kullast sõrmused täitsa hea hinnaga. Aga niipea, kui sul on VAJA abielusõrmust, siis need on kohe omaette hinnaklassist. Ei tea miks?".

Ja tõepoolest, nii ongi. Üllataval kombel on abielusõrmuste hind kangesti krõbe ja pulmade eelarvest võivad sõrmused vabalt veerandi endale võtta. Seda siis muidugi kullast või mõnest muust kallimast metallist tehtud sõrmuste korral.

Hõbedast saaks ka paarikümne euro eest, kel huvi, aga meil Hollandlasega oli kohe kindel plaan. Kui sõrmused, siis ikka KORRALIKUD.

Ehk siis meie mõistes on "korralikud" sõrmused ainult ja ainult kullast. Ja valgest kullast, sest kollane kuld on Hollandlase arvates liiga bling-bling ja meenutab A-Rühma üht ehtemaiast tegelast.

Samuti ei soovi me hiljem "paremaid" sõrmuseid osta. Abielusõrmused võiks ikka olla algusest peale ühed ja samad.

Samal teemal

Mu siinne sõbranna, kes poolteist aastat tagasi suure kiiruga abiellus, temal on küll titaanist sõrmus (aga ka täitsa kena ja väikese kivikesega) ning tal on abikaasaga plaan, et kunagi hiljem mõnd ümmargust pulma-aastapäeva tähistades ostavad nad omale ka kallimad ja "just need õiged" sõrmused. Esimesel korral jäi lihtsalt rahast puudu.

Küll lisab aga soov "meie tahame oma sõrmuseid valgest kullast" hinnale kohe mitusada eurot juurde. Ka kõige lihtsamad ja odavamad sõrmused on ikka vähemalt 300 eurot.

Minul tekkis mingi hetk aga kinnisidee, et kui seekord valgest kullast sõrmused valime, siis mina tahan enda oma pisut uhkemat. Väike kivike ju ikka võiks olla. Kui juba, siis juba.

Praegu on endiselt väga populaarsed igasuguste kivikeste ja mustritega sõrmused.

Traditsioonilised ja siledad sõrmused on samamoodi jälle moes, aga kuna minul on juba selline "traditsiooniline" kollasest kullast sõrmus olnud, siis seekord tahaks midagi pisut ilusamat.

Nimelt pakuvad nad pisut kallimate (ehk siis ost üle 395 euro) sõrmuste korral tulevasele noorpaarile nädalavahetuse paketti. Kolm ööd hotellis ja neid hotelle on üle terve Hollandi, üks uhkem kui teine.

Miks mitte veeta pikem nädalavahetus kuskil, kuhu muidu ei satuks? Üle tuhande euro maksvate sõrmuste puhul saab selle hotelli pakkumise isegi kuhugi teise Euroopa riiki.

Nii oli minul hinnaklassiks seatud maksimaalselt 400 eurot (kohutav mõelda, MILLISED hinnad, eks? Samas, ega Eestiski eriti odavamalt saa, uurisin ka sealseid hindu ja pakkumisi). Noh, et ikka seda nädalavahetuse pakkumist ka saada.

Ja kõige lihtsamad ning tavalisemad sõrmused, kus siis naispoolele ka imeväike kivike rõõmustamiseks oli, olidki suhteliselt planeeritud hinnaklassi. Aga need ei olnud eriti ilusad. Siit tarkus, et sõrmused on kodulehe piltidel palju ilusamad, kui tegelikkuses.

Aga teisi disaine vaadates ja imetledes leidsin omale hoopiski palju ilusama ning loomulikult ka kallima variandi. Rohkem kaunistusi, rohkem kivikesi. Ainult, et hinnaklass oli sellel üle viiesaja euro. Nii me siis seal proovisime ja uurisime ja minu silmad kiikasid ikka seda kallimat sõrmust.

Lõpuks arvas Hollandlane, et pole mõtet hinna pärast kompromissi teha, kui on just sellised sõrmused, mis väga meeldivad, aga pisut kallimad. Et küll me rahaliselt hakkama saame.

Nii saigi siis valitud ühed imeilusad valgest kullast sõrmused. Hinnaks 539 eurot (kogu komplekt ehk siis mehe sõrmus on pakkumisel nö tasuta). Õuhhh!!!!!!!!!! H

Ahjaa, just lugesin kuskilt blogist, et teadjanaised soovitavad ikka tavalisi ja siledaid abielusõrmuseid. Et mida rohkem kaunistusi ja kivikesi, seda "konarlikum“ tulevane abielu tuleb.

Võibolla on sellel oma tõetera sees. Võibolla mitte. Vanasti ju olidki ainult üht tüüpi sõrmused kasutusel ja noh, eks me kõik tea paare, kes siiski lahku läksid. Eks asi ole rohkem inimestes endas kinni, kui sõrmuses ja selle kujus.

Mu enda esimene sõrmus oli samamoodi ilus ja sile. Ja me juba teame, mis sellest suhtest sai... 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee