Eesti uudised

Teadlased rõhutasid vajadust tihendada Balti- ja Põhjamaade koostööd 

Toimetas Geidi Raud, 26. mai 2014, 16:19
Baltikumi lipud.Foto: ARNO SAAR
Tartus kolmapäevast reedeni toimunud Balti- ja Põhjamaade teaduskoostöö konverentsil osalenud teadusasutuste juhid, teadustaristu eksperdid ning tippteadlased rõhutasid valmisolekut tihendada sidemeid Balti riikide ja Põhjamaade vahel.

Konverentsi avanud haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsleri Indrek Reimandi sõnul on koostöö Balti ja Põhjamaadega üks Eesti teaduse olulisi strateegilisi suundi.

„Koostöö üksikute teadlaste ja teadusrühmade vahel on juba hetkel regioonis väga hea. Asutuste ja riikide tasandil on veel palju ruumi arenguks," leidis Reimand.

Islandi Teadusfondi Rannis juht Hallgrímur Jónasson tõi esile, et Põhjamaade teaduskoostööd on juhtinud eelkõige soov panustada ühisesse heaolusse ja suurtesse eesmärkidesse.

Koostöö tihendamise vajadust Baltimaadega on viimastel aastatel korduvalt Põhjamaade Ministrite Nõukogus arutatud.

„Käesolev konverents on loomulik jätk 2013. aastal Stockholmis toimunud Põhjamaade teadustaristu koostöö konverentsile, kus tõdeti, et kõiki neid teemasid tuleks arutada Balti riikidega koos,“ lausus Jónasson.

Konverentsil nähti potentsiaali koostööks teadustaristute koordineerimise ja ühise  kasutamise osas. Taristute võimalusi saaks täiendavalt kasutada nii doktorantide ja noorteadlaste väljaõppeks kui ka mobiilsuse toetamiseks piirkonnas laiemalt.

Olulise teemana tõstatus ka e-teadustaristu ning avatud juurdepääs teadusandmetele, mille osas vajavad kujundamist ühised regulatsioonid.

Konverentsi korraldasid Eesti Teadusagentuur ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu, NordForski, Läti Haridus- ja Teadusministeeriumi, Läti Teadusagentuuri, Leedu Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Leedu Teadusagentuuriga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee