Eesti uudised

Kohus vahistas politseinikuna esinenud Leedu kelmi (2)

Toimetas Geidi Raud, 26. mai 2014 15:33
Foto on illustratiivne.Foto: ALDO LUUD
21. mail pidasid Ida prefektuuri politseinikud kinni Leedu kodaniku, keda kahtlustatakse kelmuse toimepanemises. Prokuratuur taotles mehe vahistamist.

20. mail helistati Narvas Gerassimovi tänaval elava 75-aastase naise lauatelefonile, tutvustati ennast politseinikuna ja öeldi, et naise poeg põhjustas avarii. Naisele öeldi, et juhul kui ta maksab 10 000 eurot, siis menetlust ei alustata.

Kahtlustuse kohaselt tuli kahtlustatav noormees naise juurde ning võttis koti koos ehete ja ikoonidega, koguväärtuses 1750 eurot.

21. mail pidasid Ida prefektuuri politseinikud korduvalt karistatud Leedu kodaniku kinni ja 23. mail võeti mees kohtu määrusega eeluurimise ajaks vahi alla.

"Kui teile tehakse selline telefonikõne, siis tuleks keelduda raha maksmisest ja teavitada juhtunust politseid. Eakatele sugulastele tuleks petuskeemi selgitada ja rääkida, kuidas tuleks sellise sündmuse puhul käituda," lisas Kruup.

Karistusseadustik võimaldab kohtul isikut kelmuse eest karistada rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega, kuid rohkem kui ühe kelmuse või mitme isiku poolt koos toime pandud kelmuse eest on ette nähtud karistus 1-5 aastat vangistust.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi Ida prefektuur ning menetlust juhib Viru Ringkonnaprokuratuur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee