Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: puudutuste ja üllatuste tähtsus kooselus (6)

Tiina Kilkson, psühholoog , 1. juuni 2014, 11:45
Kooselus on tähtsad puudutused ja üllatused.Foto: PantherMedia / Scanpix
Suhtlemine ja koos asjade tegemine on kooselus väga tähtis, sest see teeb teid teineteisele lähedasemaks. Maailmas on palju asju, mida armastavad inimesed saavad koos teha.  Läbi erinevate tegevuste on hea teist tundma õppida. Väljenda nii sõnade kui ka tegevustega, et sind huvitab see, mida kaaslane teeb.

Kutsu oma paarilist kaasa, kui lähed oma hobiga tegelema. Sedasi näitad, et tahad oma lemmik tegevust jagada. Kui vähegi võimalik, siis mine kaaslasega kaasa, kui ta sind kutsub.

Samal teemal

Kooselus on olulised ka väikesed kingitused, mis tulevad südamest. Kingituse tegemiseks ei pea olema mingi suur tähtpäev, vaid ka ilusa ilma puhul võib teha kaaslasele meeldiva üllatuse. Üllatus võib ka see olla, kui pesed teise eest nõud ära või teed maitsva õhtusöögi. Üllatuse tegemisega on hea näidata, et mõtled abikaasale. Meeldivate üllatuste tegemisega saad öelda, et oled mulle kallis.

Proovi aimata, mida  kaaslane soovib ja paku just seda. Oodatud kingitus on väga südamelähedane. Kingitustega saad väljendada oma lugupidamist kaaslase suhtes ja see toob suhetesse soojust.

Teise aitamine on samuti meeldiv. Küsi, milles kaaslane abi vajaks. Aita kaaslast õige hoiakuga, et sa tõesti tahad teist aidata ja talle kasulik olla.

Üks viis oma armastust väljendada on hoolitseda oma pere ja oma kodu eest. Abistamine ja heategevus teeb sinu elu paremaks ja väärtuslikumaks ning paneb unustama oma väikesi probleeme.

Abistamine annab rahulolutunde ja loob harmoonilise õhkkonna.

Meestel käib armastus kõhu kaudu ja kui tahad mehele meeldida ja teda üllatada, siis tee maitsev toit ja tee mehe südamesse on leitud.

Puudutustel on kooselus väga suur tähtsus. Käest kinni hoidmine ei peaks kooselu kuhugi kaduma, see ei ole vaid noorte ja armunute jaoks, vaid näitab häid lähedasi suhteid ka hilisemas kooselu staadiumis. Puudutused annavad tunde, et meist hoolitakse. Õpi kaaslast tundma ja küsi teise käeast, milline puudutus talle meeldib. Jaga puudutus ja võta neid oma ellu vastu, see rikastab argipäeva ja muudab selle pidupäevaks.

Naise roll on kaitsta meest kiusatuste eest teist naist vaadata. Selleks, et meest enda juures hoida paku talle pidevalt naudinguid.

Teada on see, et mehed ei taha oma eksimusi tunnistada. Toeta parem meest, kui ta on eksinud ja ära mõista teda selle pärast hukka.

Võidud on kehvad õppetunnid, oma vigadest õpime me palju rohem. Kui kaaslasel läheb midagi halvasti siis toetage teineteist.

Naistel on meeste üle võim, ärge seda aga kurjasti ära kasutage. Abikaasa pole sinu omand. Tee seda, mida tahad, et sulle tehtaks.

Armastus väljendub tegudes. Ole teisele alati olemas ja võta teisele aega. Vahel on hea koos olla ka sõnadeta ja vaikselt.

Teise toetamine on:
teise märkamine,
julgustamine,
puudutamine,
teise ära kuulamine,
teise sobiv peegeldamine,
vajadusel abistamine.

6 KOMMENTAARI

t
to Lible ja tere tore 5. juuni 2014, 20:55
Aga see ongi kooselu kui ka igapäevakohustused jagatakse omavahel ehk siis heas suhtes majapidamistööd tehakse ka koos...ja kui kalalkäik on ühine hobi, siis mitte naine ei tolkne kaasas, vaid seda toredat vabaaja veetmist, kalastades, naudivad ka mõlemad nii mees kui naine...
n
näed siis 3. juuni 2014, 00:24
4st 3 ajavad vana head eesti vingu:) Head tahet peab kõigepealt olema. Kui lähed tõestama, et elu on sõnnik siis eks ta selliseks kujunebki.
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee