Eesti uudised

Kaja Kallas jääb tagasihoidlikuks: Me ikka lootsime head tulemust (20)

Karoliina Vasli, 26. mai 2014, 03:22
Kaja Kalls võttis õhtu jooksul vastu kümneid ja kümneid õnnitlusi. Foto: MATI HIIS
Euroopa Parlamenti valitud Kaja Kallas (Reformierakond) suhtub tulemusse rahulikult, märkides, et edu taga oli seegi, et valijatega sai palju reaalselt silmast silma kohtutud.

Esiti pidi Kaja Kallas olema Reformierakonna esinumber, kuid ootamatult sai selleks ikkagi Andrus Ansip. Meediaski räägiti parteisisestest lahkhelidest ning sellest, kuidas Kallas nii parlamendikohast ilma jäi. Arvasid ju kõik, et Reformierakond saab ühe koha kuuest. Seda näitasid nii küsitlused kui ka politoloogide sõnavõtud.

Samal teemal

Seda suurem oli üllatus, kui selgus, et Reformierakond valimised võitis, ja kaks kohta sai, seega pääseb parlamenti ka Kaja Kallas. Meeleolusid Reformierakonna peol Solarises asuvas Komeedis võib kirjeldada kui eufoorialaadseid. Isegi muidu rahulik Andrus Ansip heitis pintsaku seljast ja rääkis kõigest muust kui kuivast statistikast. Selles atmosfääris tundus kõige tagasihoidlikum Kaja Kallas ise. "Me ikka lootsime head tulemust," sõnas ta. Mis võis olla Keskerakonna ebaedu põhjuseks? "Ma ei oska ebaedu põhjust öelda, aga meie edu põhjuseks oli, et tegime väga palju tööd. Meil oli väga tugev nimekiri."

Kallas sõnas, et kampaaniaga võis üldiselt rahule jääda. Kogemus näitas, et kampaania ei toimu vaid internetis ja meedia vahendusel, vaid valijatega reaalselt silmas silma kohtudes. "Sellisel juhul on arusaadav, kas inimene (kandidaat - toim.) on see, kes ta ennast väidab olevat või ei."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee