Foto on illustratiivne.Foto: PantherMedia / Scanpix
Delfi 24. mai 2014 20:34
Sotsiaalmeedias on levimas taas kutsed kurikuulsatele šamaanirituaalidele, kus hallutsinogeensete taimede abil saadakse väidetavalt eredaid nägemusi.

Ürituse korraldajad rõhutavad sealjuures, et rituaalides kasutatav ayahuasca on väga võimas ja mitmetahuline ravim, mille õige kasutamise korral avanevad sageli ka meis peidus olevad anded ja võimed.

Küll lubatakse, et muusika ja helid omandavad teise dimensiooni, kuid ka seda, et me hakkame ennast ja ümbritsevat nägema ning tajuma uutest perspektiividest.

Korraldajate entusiasmist hoolimata on sellistel rituaalidel osalemine politsei sõnutsi ohtlik eelkõige inimesele endale, kuid võib osutuda ka ebaseaduslikuks.

Olgugi, et sellised salajased rituaalid võivad tunduda intrigeerivad ja põnevad, siis peavad keskkriminaalpolitsei juhtivkriminaalametniku Risto Kasemäe sõnul nii ürituse korraldaja kui ka sellel osalejad arvesse võtma asjaolu, et narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimistusse kantud aineid võib tarbida üksnes arsti ettekirjutusel või üldse mitte.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.