Eesti uudised

Riigikogulane Aas: politsei vandus seaduserikkujatele alla (2)

Siim Randla, 24. mai 2014, 08:00
Arto Aas.Foto: TAIRO LUTTER
Riigikogu reformierakondlasest liige Arto Aas leiab, et politsei on loobunud poliitilise välireklaami keelava seaduse rikkujaid korrale kutsumast.

Seadus keelab 40 päeva enne valimisi igasuguse poliitilise sümboolika, sh plakatite, logode ja lippude eksponeerimise tänavatel.

"Samas näeme parteide telke, busse ja lippe kõikjal. Kuna politsei seaduserikkujatega ei tegele, siis jääb kaotajaks ainult see, kes mängib ausate reeglite järgi, teisisõnu Reformierakond," väidab Arto Aas.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Siiri Parsi sõnul on aktiivse agitatsiooni ajal keelatud ainult poliitiline välireklaam, sisereklaamid, valijatega kohtumisteks kasutatavad erakonnavärvides telgid, erakonnavärvides lipud, jagatavad materjalid, programmide voldikud – seda kõike on aktiivse agitatsiooni käigus lubatud kasutada.

"Nii politseile kui ka erakondadele ja kandidaatidelegi teeb olukorra keeruliseks see, et välireklaami mõiste on seaduses sisustamata ja tõlgendamisruumi ning vaidluskohti on väga palju.

Politsei on riigikogu põhiseaduskomisjonis neid probleeme arutanud ning teinud ettepaneku välireklaami piirangust loobuda või välireklaami mõiste üheselt mõistetavalt sisustada," ütleb Pars.

Tema sõnul on ühele kandidaadile ettekirjutus tehtud ja kahel juhul palutud välireklaami tunnustega plakatid eemaldada.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee