Maailm

Vene eksperdid leidsid Odessas Esimeses maailmasõjas kasutatud keemiarelva jälgi? (17)

Toimetas Kristin Aasma, 23. mai 2014, 14:42
Odessa ametiühingute maja pärast põlengut 2. mail 2014.Foto: Sergei Poliakov / AP / Scanpix
Vene keemiarelva eksperdid arvavad, et Odessas ametiühingute maja põlengus võidi kasutada Esimeses maailmasõjas kasutatud keemiarelva, teatati Venemaa Ühiskondliku koja istungil.

Koja rahvusvahelise koostöö ja ühiskondliku diplomaatia komisjonidevahelise töögrupi liige Veronika Krašeninnikova sõnul on Ukraina siseministeerium varem tunnistanud, et tulekahjupaigas leiti kloroformi jälgi ning 32 inimest hukkus mitte kõrge temperatuuri, vaid toksiliste kemikaalide tõttu, vahendab Interfax.

Krašeninnikova märkis, et ekspertide hinnangul läheb surmamiseks vaja väga suurt kogust kloroformi, mis oli ampullides. Ampulle oli näha sündmuskohal tehtud fotodel, lisas ta.

Selliseid tagajärgi võis tema sõnul tekitada kloorpikriin, mida kasutati Esimeses maailmasõjas keemiarelvana. Kõneisik ei täpsustanud, milliste ekspertide arvamusele ta toetus. Ta lisas, et juhul, kui tõestatakse, et mürgiseid aineid kasutati rahumeelsete elanike vastu, võib sellist tegutsemist kvalifitseerida terroriaktiks.

2. mail Odessas toimunud ukraina- ja venemeelsete kokkupõrgetes sai surma 46 inimest, kellest suurem osa hukkus ametiühingute hoone tulekahjus.

Samal teemal

3. mai 2014, 15:12
Ukrainas kuulutati välja lein ja peeti kinni 160 Odessa rahutustes osalenud inimest
3. mai 2014, 15:05
Kiiev: Odessa provokatsioonide taga on välised jõud
3. mai 2014, 10:02
Ukrainas Odessas hukkus ametiühingute hoone põlengus 36 inimest
2. mai 2014, 22:29
GALERII: vene- ja ukrainameelsete vastasseis Odessas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee