Midri ökojumestuse blogi

Uut ökojumestusbrändi avastamas! (1)

Õhtuleht.ee, 23. mai 2014, 10:34
Foto: niilodesign
Mai keskpaigas toimus Tartus Ilu Mess. Läksin spetsiaalselt kohale, et uurida ühe Eestis vähemtuntud jumestusbrändi kohta. Tegemist on Prantsuse ökojumestusbrändiga, mis on tunnustatud EcoCert sertifikaadiga.

Ja tegemist pole Couleur Caramel´iga! Aga lisaks päritolumaale ühendab neid kaht veel miski.

Zao Make-up on loodud ühe Couleur Caramel´i endise liikme poolt. Eestis on bränd olnud 2014nda aasta algusest, esmaesitlus toimuski mais Tartus Ilu Messil.

Messi külastus algas meigikoolitusega, mille teemaks oli suitsusilma tegemine iseendale.
Levinud on ökojumestusbrändide valikus tolmpuudrid, mineraalpuudrid ja sädelevad lauvärvid. Pressitud puudrid ja lauvärvid jäävad kindlasti vähemusse. Zao valikust võib aga leida nii kompaktpuudrit ja pressitud lauvärve kui ka vedelat jumestuskreemi.

Proovisin ära peitekreemi, mis näeb välja nagu huulepulk ja teeb kasutamise ülilihtsaks. Katvus oli väga hea, sinised silmaalused või punetavad kohad näol saab suurema vaevata märkamatuks muuta.

Ka vedel jumestuskreem jättis hea mulje ning üllatusena on valikus ka compact foundation(näeb välja nagu kivipuuder, aga on vedel). Compact foundation´iga saavutab väga hea tulemuse modelleerides nägu.

Suitsusilma tulemusest olin meeldivalt üllatunud. Silmapliiats tegi hea töö ja lauvärvid olid väga hea pigmendiga. Matid lauvärvid teevad kindlasti palju heameelt jumestusvallas tegutsevatele inimestele, eriti hea on neid kasutada fotomeigis. Pildi töötlus kujuneb hulga lihtsamaks, kui on kasutatud sädelevate toodete asemel matte.

Kuid Zao valikus on ka väga hea kestuse ja ilusa tulemusega sädelevad lauvärvid. Hiljuti ühel sünnipäeval tegin sünnipäevalapsele meigi üht sellist lauvärvi (oranžikat tooni) kasutades.

Muidu silmameigis domineerinud lilla nägi väga efektne välja ja oranžikas kuldne helk lisas pidulikkust.

Messilt soetasingi meigikohvrisse neli lauvärvi (oranžikas, tumeroheline, tumesinine ja heleroosa). Need kõik on jumestuskunstniku jaoks väga mugavalt pakendatud magnetpõhjaga paletti, mille ümbris on tehtud bambusest. Stiilne öko välimus. Disain meenutab tegelikult väga palju Couleur Caramel´i. Brändi kasutanutele ei tule üllatusena arvatavasti, et tegija on eelmisest brändist midagi kaasa võtnud.

Üks väga lahe lähenemine Zao juures on pakendite taaskasutus. Esmapilgul võib see tunduda ebahügieenilisena, aga kõik on siiski läbimõeldud. Taaskasutatavad on välised bambusest tehtud osad, mitte tootega otseselt kokkupuutuvad pakendid.

Ostes toote, siis selle lõppedes saab soetada uue selle võrra odavamalt kui kasutad vana bambusest ümbrist. Eestis on selleks võimalus 2014nda aasta sügisest alates. Praegu võib Zao kosmeetikat leida ainult Tartus, aga üsna pea(juuni kuu jooksul) saab tutvust teha juba varem mainitud ökokosmeetika butiigis "Mimesis".

Kuu lõpus olen veel ühel päeval seal konsultatsioone andmas, tulge uudistama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee