Kodu

Soovitused kodusisustajale 

Ann Salu, 23. mai 2014, 07:00
Hinnaline Meisseni portselan? Või siiski lakooniline nüüdisdisain? Sobib see, mis tundub südamelähedasem. Foto: Aldo Luud
Ükskõik, millises stiilis oled otsustanud oma kodu kujundada – need nõuanded kehtivad alati.

Vaata oma riidekappi. See võib kõlada üllatavalt, aga kodu sisustusstiili leidmine ei erine kuigi palju rõivastumisstiili leidmisest. Seega: vaata oma riidekappi – millised värvid, mustrid ja lõiked sulle meeldivad. On ju üsna loogiline, et see, mis sulle enda seljas meeldib, meeldib ka sisustuses.

Arvesta ümbrusega. Kui toad on väikesed, ära vali massiivset mööblit. Kui elad keset suurlinna, ei ole maalähedane rustikaalne stiil ehk kõige sobivam, samuti ei pruugi modernne minimalism sobida keset metsi elavale perele – see näeb lihtsalt võõras välja.

Ära unusta mugavust. Mööbel, eriti pehme mööbel, pole asi, mida osta selle järgi, et see näeb ilus välja. Ennekõike peab see olema mugav ja funktsionaalne – iluasjad ei peaks ju olema diivani- ega kapimõõtu. Ükskõik, millist stiili sa eelistad, kodu olgu mugav ja täitku kõik su vajadused.

Eelista klassikat. Kui sul pole kindlat stiilieelistust ja kõik tundub meeldivat, eelista klassikat. Klassikaline sisustus on klassikaline põhjusega – see on alati moes ja sobib igal juhul. Kui lood koju klassikalise mööbli, tekstiili ja tapeetidega tausta, võid seda alati täiendada teistest stiilidest pärit ajutisemate lahendustega seniks, kuni katse-eksituse-meetodil leiad selle, mis sulle tõesti sobib.

Vähem on endiselt rohkem. See vana tõde kehtib alati. Ära kuhja elamist asju täis, hoia lihtsat joont. Kodus olgu olemas kõik, mida vaja, kuid mida vähem asju on, seda avaram ja õhurikkam ruum tundub. Mööblitükke saab alati lisada, esialgu püüa hakkama saada vähesega ja vaata, kuidas tundub.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee