Raha

Tartu Hoiu-laenuühistu siseneb taastuvenergiaturule  

Sander Silm, 22. mai 2014, 16:26
Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Andro RoosFoto: Sander Silm
Tartu Hoiu-laenuühistu lõi tütarfirma taastuvenergia arendamiseks ja omandas Ida-Virumaal Sondas kolm tuuliku positsiooni.

Tartu Hoiu-laenuühistu lõi tütarettevõte Eesti Ühistuenergia OÜ, mis omandas Sondas kolm tuuliku positsiooni, kus ehitustegevus algab juba sellel kuul.

Samal teemal

Ühistu juhatuse esimehe Andro Roosi sõnul hakkab hoiu-laenuühistu seega sisuliselt tegelema ka ühistulise energiatootmisega ning selle rahastamiseks lõi ühistu sihtotstarbeline hoiuse, millele raha paigutanud inimesed on ka energiaühistu liikmed.

"Viimasel ajal on Eestis tekkinud mitmeid initsiatiive ühistuliseks energiatootmiseks, kuid selle miinuseks on asjaolu, et  sellisel juhul panevad liikmed panevad algul raha sisse ja siis on sunnitud aastaid ootama, kuna see raha hakkab tagasi tootma," rääkis Roos, kelle sõnul töötaski Tartu Hoiu-laenuühistu seetõttu välja energiahoiuse, kus hoiustajale makstakse enne ühistulise elektrienergia tootmise algust fikseeritud 5,5 protsenti aastatootlust.

Roos lisas, et energiahoiusele raha paigutanud inimesed on ka ühtlasi ühistu omanikud.

Kuna täpselt Eesti Ühistuenergia OÜ tuulikud hakkaksid energiat tootma, seda ei osanud Roos täpselt öelda, kuid ütles, et kõik vajaminev dokumentatsioon on ettevõttel olemas ja juba mais lähevad tuulepargis lahti ettevalmistavad tööd, nagu teede rajamine ja tuulikualuste muldkehade ehitus.

"Tuulikute püstitamiseks kulub suurusjärgus 14-15 miljonit eurot ja osa raha me soovimegi kokku saada energiahoiuse abil," lisas ta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee