Eesti uudised

Munitsipaalpolitseinikud turvasid Tallinna linnapoe avamist (2)

Mattias Tammet, 22. mai 2014 07:00
AVAMINE: 1000 esimest poodlejat said tasuta väikese šokolaadi. Start anti mupo tähelepaneliku pilgu all ja aeg-ajalt tuli inimesi ka korrale kutsuda. Foto: ARNO SAAR
Tallinna linnapoe avamisel jäi linlaste huvi pealtnäha üürikeseks ? pärast linnaametnike kõnesid avati pood suure tunglemise saatel, kuid juba tunni pärast olid järjekorrad olematuks kahanenud. Üldist rahulikku õhkkonda segasid vaid üksikud kõrvaljuhtumid.

"Linnapood, eto lipo!", tutvustas linlastele poodi avanud näitleja ja Keskerakonna liige Peeter Kaljumäe.

Linnapea Edgar Savisaar seevastu pidas peaaegu terve kõne vene keeles. Lint lõigati läbi, Jüri Homenja hakkas laulma ja peamiselt vanematest daamidest koosneva rüseleva seltskonna lubasid kümme mupolast jaokaupa poodi.

Esimesena lubati kurki ja redist ostma linnapea.

Väikese protesti oli üles seadnud linnavolinik Tarmo Kruusimäe (IRL).

"See on surnult sündinud üritus! Seda avatakse minu arust neljandat või viiendat korda ja seda jäädakse veel avama. Ja just enne igasuguseid valimisi," rääkis siniseid ja valgeid loosungeid lehvitanud Kruusimäe.

Mupo korravalvurid lugesid mehele küll sõnad peale, kuid silte ära viia ei käskinud. Ning et turu ees seisvast Keskerakonna telgist jagati esimestele poekülastajatele massiliselt heeliumiga õhupalle, kadusid sildid varsti rohemerre ära.

Sealsamas asuv Lasnamäe turg on aga nii välja surnud, et isegi suurele poeavamisele oli end sisse seadnud viis müüjat.

Prillimüüjatel ja tillimüüjatel jäi kaupa suurtes kogustes üle, kuigi rahvamass oli algul suur. Pärast esimest tunglemist jäi külastajaid üsna väheks.

Uus pood on juriidiliselt Tallinna Turgude koosseisus. Asutuse direktor Tiia-Liis Jürgenson tõdes, et esimene päev oli raske.

Nii pidi ta juba esimese tunni jooksul ühele vanemale daamile selgeks tegema, et sibulaid ei tohi varastada.

"Ta ütles, et ta arvas, et need on tasuta!" muigas Jürgenson.

Pood lausa tasuta ei opereeri, kuid linnaraha toel müüakse osa kaupa alla turuhinna. Hindadest võib välja tuua näiteks toiduõli (0,98 €), makaronid (0,4 kg/0,19 €), Fairy (0,68 €) ja suhkur (2 kg/0,58 €).

Oli ka neid kliente, kes lahkudes krimpsutasid nina, sest mujal poodides on osa kaupu odavamad.

Tallinna roheline ühiskaart poes veel kasuks ei tule, kuid paari nädala pärast peaksid ostjad sellega hakkama mõnele tootele lisasoodustusi saama.

Kuidas see süsteem täpselt töötama hakkab, pole aga Jürgensoni sõnul veel selge.

Samal teemal

19.05.2015
Lipo tähistab sünnipäeva
22.01.2015
ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII | Savisaar Lipost: ma pole selle poe kontingent
20.11.2014
FOTOD: Savisaar jagas Lasnamäel toidupakke
17.06.2014
Vargad käisid linnapoes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee