Eesti uudised

Meelis Kaldalust sai Rahvusvahelise Piraadiparteide Liidu audiitor (3)

Õhtuleht.ee, 21. mai 2014 17:52
Foto: Mari Luud
Skandaalne Meelis Kaldalu valiti Pariisis Rahvusvahelise Piraadiparteide Liidu audiitoriks. Kaldalu ülesandeks koos kahe kolleegiga on monitoorida liidu tegevust ning tagada selle õiguspärasus ja jätkusuutlikus.

"Kavatsen oma töösse suhtuda tõsiselt," avaldas Kaldalu.

Samal teemal

Kaldalu esitas audiitori kandidaadiks rahvusvaheline sõltumatuid piraate koondav ühendus Pirates Without Borders, mille kontrollgruppi Kaldalu kahel eelneval aastal on kuulunud.

Lisaks Kaldalule tegutsevad kolmeliikmelises audiitorite komisjonis ka šveitslane Pat Maechler ja sakslane Justus Römeth, kes on mõlemad samuti seotud Piirideta Piraatide juhtimisega.

Kaldalu väitel tema poliitilised aktsioonid pigem hõlbustasid kui takistasid valituks osutumist. "Ainsana püüdsid minu valituks osutumist takistada Venemaa ja Kasahstani Piraadiparteid, kelle Eesti Piraadipartei juhatus oli  oma volitatud esindajaks määranud. Ka viimatisse Eurovisiooni laval The Pirate Bay asutaja Anakata toetuseks läbi viidud aktsiooni suhtuvad piraadid mõistvalt ja toetavalt," teatas Kaldalu.

Meelis Kaldalu on esimene Eesti piraat, kes on osutunud valituks rahvusvaheliste piraadiorganisatsioonide juhtorganitesse. Märtsis seadis oma kandidatuuri Euroopa Piraadipartei juhatusse üles ka Märt Põder, kuid ei osutunud valituks.

Rahvusvaheline Piraadiparteide Liit (Pirate Parties International) koondab Piraadiparteisid rohkem kui neljakümnest eri maast üle kogu Maailma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee