Repliik

Vambola Paavo | Kas Swedbank julgeks Rootsis käituda samamoodi? (15)

LISA KOMMENTAAR

23. mai 2014 08:51
Õnneks olid kohal SEB, Nordea, Danske, LHV ja teiste bussid.
käige vähe ringi enne kisamist 22. mai 2014 10:54
Ajakirjanikul poolik töö tehtud. Brüsselis on jah paljud kohad sula peal väljas aga sularaha aparaate ei vedele igal nurgal nagu meil. Teinekord saab ikka päris mehiselt otsida kohalike juhendamisel, et mõni aparaat leida (ok nüüd olen juba minnes targem ja varun piisavalt). Teiseks ka Rootsis ei ole 1000 elaniku kohta niipalju sularahaga kontoreid ja aparaate nagu meil.
Üks väike info kild kuskilt saadud ja küsimus püstitatud aga teemat nagu uurida ei viitsi? Meie inimesed on lihtsalt ära hellitatud ja arvavadki, et poed peavad olema pühapäev sama kaua lahti kui tööpäeval. Tanklaid peab olema igal ristmikul ja lisaks peaks poe,tankla ja burgeri putkast sulli välja saama.
Võõras kohas 22. mai 2014 13:44
tundub esialgu kõik liiga kaugel olema ja raskesti orienteeritav.
Rootsist 22. mai 2014 08:32
Soovitaks Vambolal esmalt Rootsis ära käia ja siis rääkida: 75% pangakontoritest seal on sularahata kontorid, kus tehakse lepinguid ja nõustatakse, kuid sularahaga ei tegelda. Teenustasud mõnedele operatsioonidele, eriti sularahaga seotud asjad, on Rootsis kordi kallimad kui Eestis. Kuid, jah, mõned asjad on tasuta, erinevalt Eestist. Brüsseliga võrrelda on rumaluse tipp - me kõik teame, et vanas Euroopas on mõned asjad elektroonses asjaajamises meist ikka mitu sammu maas. Mind õnneks hoiatati, et Brüsselisse tuleb sularaha kaasa võtta, sest kaardimaksed poodides on tasulised, ja tasu ei ole väike. No kes tassib tänapäeval hunnikut sularaha kaasas? Põhjamaades mitte keegi.
Olen põhjamaal 22. mai 2014 10:53
ja tassin sularaha kaasas. On see sinu meelest imelik? Sa vist magad ka arvuti kaisus.
Sinu elektroonsest asjaajamisest. 22. mai 2014 10:59
Paljus on hoopis Eesti maas. Vanas Euroopas ei sülitata vanasse kaevu. Seal vahetab tehnoloogia välja põlvkondade arenemine. Sina Eestis kipud kiirustades pähe istuma kõigile, kes ei soovi panku nuumata ja peavad vana tava neile kindlamaks. Ei ole Eesti tarkvara sugugi nii töökindel, et kireda. Ei maandu see hüppav tiiger sugugi alati käppadele.
toni 21. mai 2014 23:17
Map saa aru SWEDi klientidest- suurima kasumiga pank-kelle artvelt ? Edu lollidele kes ei loe oma raha ! No võivad ikka SWED-i kliendid olla totud!
seleta natuke 22. mai 2014 09:27
just 22. mai 2014 10:18
Tänase Postimehe juhtkirjas on väga hästi teemat käsitletud. Näiteks toodud välja fakt, et meie ainus omamaine pank, LHV omab kontoreid vaid Tallinnas ja Tartus, ei mingit üleriigilist võrku ega pangabussi. Isegi oma automaate ei ole, aga ikkagi oma ja armas. Swedil on kõige laiem ja tõepoolest kogu Eestit kattev võrgustik, ka selle ülalpidamine maksab midagi. Mina olen nt Swedi kuldklient, mistõttu maksed on tasuta, internetipank on tasuta, kaardid on tasuta - no mille üle ma peaksin kurtma? Kuidas kuldkliendiks sain - mõni aeg tagasi võtsin natuke kodulaenu korteriostuks, see on ammu tagasi makstud, aga staatus jäi. Kusjuures siis, kui laenu võtsin, oli Swedi oma turul kõige soodsam, lisaks oli neil mulle sobinud koduvahetuspakett - ostsin enne uue elamise, kui vana maha müüsin, pool aastat anti selleks maksepuhkust. Muidugi on neil kalleid teenuseid, kuid mul õnneks ei ole neid vaja olnud.
to just 22. mai 2014 10:50
Kokkuvõttes sa ikkagi nuumasid panka, et saada kuldkaart. Aga seleta tavainimesele, kuidas elada nii, et sõna "laen" ei oleks kohustuslik moesõna? Mina olen nii suutnud säästa. Kodu olemas, auto ka. Milline seadus keelab sularaha käitlemise? Kasvõi tööandja palgamakse otse sulas?
autode kriipija 21. mai 2014 22:13
Kõik, kes mujale ei kõlba, lähevad Savisaare linnameediasse.
Kkk 21. mai 2014 21:22
"Halva teenindusega finantsasutusi tuleb hakata vältima". Mida siin siis silmas on peetud? Et üldse kõiki finantsasutusi vältima? Sest kui Swedbank, kellel on tegelikult pika puuga enim kontoreid, on "halva teenindusega", siis kes on autori arvates "parem"? Teiste sõnadega - tahaks näha mõnda ettevõtet, kes tahaks enda peale võtta seda "hea" rolli, sh pangakontorit igasse valda või külla või suveüritusele. Naiivne. Umbes sama naiivne kui otsida Eestis "kvaliteetset ajakirjandust" (jah, ma natuke lahmin selle väitega, aga mitte oluliselt).
Tunnusluse 21. mai 2014 19:30
Sinu lähedal, sinuga koos - tuleks ammu maha kustutada. Kontorid on kinni pandud, sularahaautomaate tohutult maha väetud jne. Kontoritoimingute tarvis pean siis pangabussi graafikut pähe õppima...või sõitma 30 km kaugusele.
Rootsis ei saa,seal elavad 21. mai 2014 17:49
riigi kodanikud ,inimesed.
Siin elavad mõistuseta loomad,kes on nende pügamise ja alandamise üle õnnelikud.-