Eesti uudised

Presidendipaar sõidab täna Ameerika Ühendriikidesse (23)

Toimetas Geidi Raud, 21. mai 2014 09:24
Evelin ja Toomas Hendrik Ilves.Foto: TIINA KÕRTSINI
President Toomas Hendrik Ilves alustab täna töövisiiti Ameerika Ühendriikides, kus ta esineb Eesti e-edulugu tutvustava ettekandega Maailmapangas ja peab digiühiskonna teemalised loengud mitmes mainekas ülikoolis.

Lisaks kohtub riigipea USA tehnoloogiaettevõtjatega ja võtab Minneapolises vastu St. Olafi kolledži audoktori tiitli. President kohtub San Franciscos ka Singapuri IT-ministri Yaacob Ibrahimiga ja Washingtonis Georgetown ülikooli esindajate ning mitmete nimekate välispoliitika analüütikutega.

Samal teemal

Riigipea annab Stanfordi ja George Washingtoni ülikoolis kuulajaskonnale ülevaate uuematest suundumustest küberkaitses, sealhulgas Eesti-USA koostööst ja NATO ning teiste meie strateegiliste partnerite tähtsusest selles vallas.

Evelin Ilves külastab Stanfordi ülikooli ja San Francisco Osheri meditsiinikeskusi, kus on võetud suund integreeritud meditsiinile ja inimeste ravimisel kombineeritakse tavameditsiini ning alternatiivmeditsiini.

San Franciscos tutvub presidendiproua ka California ülikooli San Francisco Benioffi lastehaiglaga. USA pealinnas külastab Evelin Ilves George Washingtoni ülikooli juures tegutsevat meditsiinikeskust, kus keskendutakse samuti integreeritud meditsiinile.

Washingtonis külastab presidendipaar ühtlasi kontserti Kennedy Keskuses, kus tunnustatud helilooja Arvo Pärdi loomingut esitavad dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Kohal on ka helilooja Arvo Pärt ise.

Tagasi Eestisse jõuab presidendipaar 29. mail.

Samal teemal

31.05.2014
KULTUURIMINISTER NEW YORGIST: Arvo Pärdi autorikontserdid tutvustavad Eesti kultuuri maailma tasemel
29.05.2014
FOTOD: Evelin Ilves külastas USAs integreeritud meditsiini keskust