Eesti uudised

Tallinnas kohtuvad Euroopa alkoholieksperdid (2)

Toimetas Geidi Raud, 21. mai 2014 08:58
Foto on illustreeriv.Foto: TEET MALSROOS
Tallinnas algab kolmapäeval tervise arengu instituudi ja Hollandi Alkoholipoliitika Instituudi (STAP) korraldatud kolmas üle-euroopaline konverents "Kerge kättesaadavus soodustab alkoholi tarvitamist", mis keskendub alkoholiga seotud seaduste elluviimise võimalustele ja eri riikide kogemuste jagamisele.

21.-22. mail toimuva konverentsi põhifookuses on alkoholi müümine joobes inimestele ja alaealistele. Esimesel päeval räägitakse, mida ja kuidas teha, et vähendada alkoholi kättesaadavust ning joobes isikute teenindamist. Konverentsi teisel päeval jagatakse vanusepiiri jõustamise häid praktikaid.

Üks konverentsi peateemadest keskendub alkoholi testostlemisele ning sellele, kuidas kasutada testostlejaid politseitöös. Uuringud näitavad, et see on üks efektiivsemaid meetmeid alkoholimüügi vanusepiirangu jõustamisel.

Näiteks Suurbritannias on alaealiste testostlejate kasutamine seadusega lubatud ning see kuulub kohalike jõustruktuuride igapäevatöösse. Selle tulemusena on ka dokumendi küsimise määr väga kõrge.

Konverentsil osaleb sadakond alkoholieksperti 18 riigist, ettekanded teevad Rootsi, Norra, Eesti, Leedu, Läti, Poola, Suurbritannia, Hollandi ja USA eksperdid. 

Samal teemal

14.07.2014
Seadusemuudatus teeb julgeks: haudade vahele piknikule ja jooma!