Eesti uudised

Tamsalus mõrvatud tüdruku isa: tapja isa on murtud nagu meiegi, aga tema pojale ei saa me andestada kunagi! (12)

Arvo Uustalu, 21. mai 2014 07:00
ELAMATA ELU: Koletu veretöö ohver Marily. Foto: Erakogu

"Valeri isa ütles kohtus, et poeg peab Marily isa ees surmatunnini põlvitama, et see talle andestaks. Aga sellist asja ei saa iialgi andestada," ütles julmalt mõrvatud Marily isa eile Viru maakohtu hoonest väljudes.

Viru maakohus mõistis mullu märtsis Saaremaa koolitüdruku Marily (15) tapnud Tamsalu sadistide kolmikule pikad vanglakaristused. Ajakirjanikke ei lubatud koguni kohtuotsuse ettelugemisele, kurjategijate pildistamisest rääkimata. Seepärast saame istungil toimunusse pilgu heita vaid Marily isa Marguse kurbade silmade kaudu.

Isa šoki äärel

Eile ennelõunal väljusid Viru kohtumajast Marily isa, Jõhvis elavad vanaema ja vanaisa. Oma lapse mõrvarite kohtusaalis nägemine pani Marguse (41) huule vihast ja valust värisema. Võib vaid ette kujutada, mis tema hinges toimus eelmise aasta märtsis.

"Algul oli ikka väga raske. Öeldakse, et aeg parandab haavad, aga sellest ei saa ma kunagi üle. Seda ei saa öelda, kas oleme kohtuotsusega rahul või mitte. Miinimumkaristus võiks olla nagu mõnel idamaal kombeks, et saad seda, mida sa ise teisele oled teinud," ütleb ta.

Marily vanaisa ütleb, et ainus õiglane karistus oleks surmanuhtlus, kuid seda meil enam pole. "Vaatavad vanglas viisteist aastat televiisorit ja saavad maksumaksja kulul kolm korda päevas korralikult süüa."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.10.2014
Teise astme kohus ei kergendanud koolineiu mõrvari ja piinajate karistusi
20.05.2014
Tamsalus mõrvatud tüdruku isa: ma ei saa tapjatele andestada!
20.05.2014
Saaremaa koolitüdruku mõrvajad said pika vangistuse
23.04.2014
Prokurör nõuab Saaremaa koolitüdruku mõrvajatele karmi karistust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee