Krimi

Tamsalus mõrvatud tüdruku isa: ma ei saa tapjatele andestada! (20)

Arvo Uustalu, 20. mai 2014 20:14
Foto: Arno Saar
Möödunud aastal julmalt mõrvatud Marily isa ütles täna Viru maakohtu hoonest väljudes, et mõistab tema tütre tapnud noormehe isa sügavat kahetsust, kuid tema pojale ei saa iialgi andestada.

"Valeri isa ütles talle kohtus, et sa pead Marily isa ees surmatunnini põlvitama, et ta sulle andestaks. Aga sellist asja ei saa iialgi andestada," ütles ta.

Saaremaalt pärit koolitüdruku tapnud Valeri läheb vangi 9 aastaks, tema vanem õde Natalja 16 aastaks ning viimase elukaaslane Sulev 14 aastaks.

Marily isa ütles Õhtulehele, et pärast tütre mõrva oli tal väga raske, kuid sellised haavad ei parane.

"Öeldakse, et aeg parandab haavad, aga sellest ei saa ma kunagi üle. Seda ei saa öelda, kas oleme kohtuotsusega rahul või mitte. Miinimumkaristus võiks olla nagu mõnel idamaal kombeks, et saad seda, mida sa ise teisele tegid," ütleb ta.

Marily vanaisa tõdeb, et ainus õiglane karistus oleks surmanuhtlus, kuid seda meil paraku enam ei ole.

"Vaatavad vanglas viisteist aastat televiisorit ja saavad maksumaksja kulul kolm korda päevas korralikult süüa," nendib ta.

Tüdruku isa ütleb, et tal on üliraske juhtunust rääkida, kuid samas leiab ta, et seda valu tuleb jagada.

"Mõrva detailid on nõnda jubedad, et neile ei taha isegi mõelda. Kindlasti tuleb juhtunust aga rääkida. Ehk päästab see tulevikus mõne lapse elu ja paneb politsei ja sotisaaltöötajad mõtlema, kuidas saaks oma tööd paremini teha. Pannud tüdruku ööseks kas või kartsagi, et siis hommikuks keegi lähedastest järgi kutsuda," ütleb ta.

Marily isa arvates on kolmikust kõige suurem süüdlane 52-aastane Sulev.

Mõrvarite Valeri ja Natalja lapseootel õde oli eile samuti Viru maakohtu juures. Tema usub, et kurja juur on hoopiski Natalja, kelle välja ilmudes läks Tamsalus Soodomaks ja Gomorraks.

Politsei- ja piirivalveameti ennetustöö koordinaator Pille Luiga tõdeb, et traagilise sündmuse järel on tehtud mitmeid põhimõttelisi muudatusi alaealistega seotud sündmuste lahendamise protseduuridesse, aga ka ennetustegevustesse.

"Politsei on taotlenud lastekaitseseaduses nende aluste laiendamist, mis võimaldaks lapse vajadusel ohutusse kohta toimetada. Tänaseks on lastekaitseseadusesse sisse viidud muudatus, mis lubab hädaohu korral ning juhul, kui lastekaitsespetsialist ei ole kättesaadav, politseiniku enda otsusel laps ajutuselt turvakodusse või muusse ohutusse kohta viia. Juhtumi järgselt vaadati üle ka politseisisene info liikumine ja kohalike omavalitsuste spetsialistidega info vahetamine," räägib ta.

Samal teemal

20.10.2014
Teise astme kohus ei kergendanud koolineiu mõrvari ja piinajate karistusi
21.05.2014
Tamsalus mõrvatud tüdruku isa: tapja isa on murtud nagu meiegi, aga tema pojale ei saa me andestada kunagi!
20.05.2014
Saaremaa koolitüdruku mõrvajad said pika vangistuse
09.04.2014
Mõrvatud neiu isa: üks süüdlastest vaid irvitas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee