Eesti uudised

Savisaar loobus raadiodebatist: las arutavad! Mina olin linnavalitsuse istungil (36)

Karoliina Vasli, 20. mai 2014 15:11
Edgar Savisaar mullu sügisel kohalike valimiste eelõhtul ETV valimisdebatil. Kas teda sel laupäeval telestuudios näeb? Foto: Teet Malsroos
Tallinna linnapea Edgar Savisaar jättis vahele Vikerraadio erakondade esinumbrite debati, põhjendades, et oli sel ajal hoopis linnavalitsuse kabinetiistungil.

Debatt kestis kell 13.05 kuni 15. Kohal olid Andrus Ansip, Marju Lauristin, Tunne Kelam, Martin Helme, Vello Leito, Marko Kaasik ja Sulev Kaldi. Üks koht oli raadiostuudios tühi, seal pidanuks istuma Keskerakonna esinumber Savisaar.

Samal teemal

Savisaare loobumise järel saatnuks Keskpartei asenduskõneleja, kuid sellega saatejuhid Neeme Raud ning Rain Kooli ei nõustnud, sest tegu oli ikkagi esinumbrite debatiga. 

Linnapea kommenteeris Õhtulehele, et ta viibis linnavalitsuse kabinetiistungil, kus arutati Tallinna positiivset lisaeelarvet. "See on oluline, jutt on 18 miljonist eurost," lisas Savisaar. Kella 14 paiku andis ta ka linnavalitsuse hoones asuvas valimisjaoskonnas oma hääle. 

Ajaplaneerimisest - raadiodebatt ei saanud ju tulla üllatusena... Savisaar kostis, et talle tuleb iga päev rohkelt kutseid, kõike ei jõua jälgida. Debatil räägituga oli ta siiski kursis, märkides: "Näiteks oli teemaks samasooliste kooseluseadus. Las arutavad. Mina olen suhteliselt ükskõikne, kas see võetakse vastu."

Laupäeva õhtul on ETV ekraanil esinumbrite teledebatt. Savisaar jätab otsad lahtiseks küsimuses, kas ta seal kavatseb osaleda. Valimised ise toimuvad pühapäeval. ERRi uudistetoimetuse tellimusel valminud Emori küsitluse kohaselt saab Keskerakond Euroopa Parlamendis kaks saadikukohta, ülejäänud parlamendierakonna ühe mandaadi. Kuues mandaat jääb üksikkandidaat Indrek Tarandile.

Samal teemal

19.04.2014
Euroopa Parlamendi valimistel on eelhääletanud 9,7 protsenti valijatest
15.04.2014
Reformierakond tõusis populaarseimaks parteiks
15.04.2014
Kommentaar | Kui tõhus on Tarand europarlamendis tegelikult?
15.04.2014
Linnavõim lubab suuga, aga käega hävitab!