Krimi

TV3 video!

Saaremaa koolitüdruku mõrvajad said pika vangistuse (43)

Toimetas Sander Silm, 20. mai 2014 15:07
Kui Valeri on tunnistanud, et ta sõbratar Marily mõrvas, siis tema õde Natalja eitas oma osalust. Foto:
Rakveres sai täna Viru maakohtus lõpplahenduse Saaremaa koolitüdruku Marily mõrvajuhtum, kus süüalustele määrati pikad karistused.

Viru Maakohus tunnistas tänase otsusega 17-aastase Valeri süüdi mõrvas, teiselt isikult vabaduse võtmises ja kehalises väärkohtlemises ning mõistis talle karistuseks üheksa-aastase vangistuse.

34-aastane Natalja tunnistati süüdi mõrvale kaasaitamises, sugulise kire vägivaldses rahuldamises, teiselt isikult vabaduse võtmises ja kehalises väärkohtlemises ning talle mõisteti 16-aastane vangistus.

Samal teemal

52-aastane Sulev tunnistati süüdi vägistamises, teiselt isikult vabaduse võtmises ja kehalises väärkohtlemises ning talle mõisteti 14-aastane vangistus.

Kõigi kolme süüdistatava puhul loetakse karistuse kandmise algust nende kinnipidamise hetkest. Samuti peavad süüdistatavad hüvitama sundraha ja kriminaalmenetluse kulud. Valerilt ja Nataljalt on välja mõistetud ka tsiviilhagi.

Eelmise aasta 22. märtsi hommikul leiti Tamsalu terviserajalt 15-aastase tüdruku surnukeha. Tapmises kahtlustatavatena peeti samal päeval kinni Valeri ja Natalja, järgmisel päeval võeti nad kohtu loal vahi alla. 26. märtsil pidas politsei kinni kolmanda kahtlusaluse, Sulevi, kes vahistati 28. märtsil.

Süüdistuse kohaselt võtsid Valeri, Natalja ja Sulev 18. märtsi 2013 õhtul 15-aastaselt tüdrukult vabaduse ning hoidsid teda Tamsalus Koidu tänavas asuvas korteris kuni 21. märtsi õhtuni. Sel ajavahemikul tarvitati tüdruku suhtes nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset vägivalda. Viru Maakohtus toimunud kohtuistungitel tunnistas Valeri ennast süüdi, Natalja ennast tapmisele kaasaaitamises süüdi ei tunnistanud, Sulev ennast süüdi ei tunnistanud.

Kohtuvaidlustes palus prokurör mõista Nataljale 17-aastane, Sulevile 15-aastane ja Valerile 9-aastane vangistus. Natalja kaitsja palus oma kaitsealuse kehalises väärkohtlemises ja mõrvale kaasaaitamises õigeks mõista, mööndes, et seksuaalkuriteos ja isikult vabaduse võtmises on tema kaitsealune süüdi.

Sulevi kaitsja palus oma kaitsealuse õigeks mõista ja Valeri kaitsja palus oma kaitsealusele kergemat karistust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee