Teateid Tammalt

Teateid Tammalt: Kalle Paas | Asjade tassimise mõnu 

Kalle Paas, Jalgpallikool Tammeka, 20. mai 2014 11:48
Kui tribüün ja vutimuru on sisuliselt statsionaarsed, siis kõike muud saab staadionil liigutada küll. Fotodel stiilinäited Tamme staadionilt.Foto: jktammeka.ee
Õhtulehe uues blogis "Teateid Tammalt" kirjutavad Jalgpallikool Tammekaga seotud inimesed elust (väike)jalgpalliklubis ja muust huvitavast. Esimeses postituses räägib enda tegemistest klubi tegevjuht Kalle Paas.

Muide, Tartu Tammeka kohtub täna kodus Sillamäega (kohtumine algab kell 19).

Samal teemal

Kui ma veel võrdlevat poliitikat õppisin, küsiti mult tihti, et mis selle hariduse omandanud inimesest siis lõpuks saab. "Hakkad poliitikuks, jah?" oli küsijate sagedaseim oletus. Selle peale kordasin ma muigelsui ikka ja jälle ühte vanemate politoloogide õpetatud tõekspidamist, mille mõte on, et hobuseuurija ei pea ju ometi ise hobuseks hakkama.

Viimasel ajal on mul tulnud vastata natukene teistmoodi küsimusele. Häid inimesi mu ümber huvitab nüüd, et mis tööd tehakse peale jalgpalli mängimise ja selle oskuste treenimise ühes parajalt suures jalgpalliklubis nagu seda on Jalgpallikool Tammeka.
Minu nüüdne muigelsuine vastus on: me tassime asju. Tõsijutt.

Tipphetkeil tundub, et 50% tööst jalgpalliklubis moodustab asjade tassimine punktist A punkti B.

Lisaks sellele, et treenerid ja mängijad veavad treeningvarustust nagu pallid, tähikud või väravad, tassivad kõik Tammeka esindusmeeskonna kodumängudel abiks olevad inimesed kuni vabatahtlikeni kõike mõeldavat. Telgid, lauad, sponsorseinad, kaablid, plakatid, tahvlid, kastid toidu ja joogiga ja nii edasi. Mitu tundi järjest.

Ega iseenesest ei peaks ju tassima. Spordisündmust nagu seda on Premium liiga kodumäng võiks võtta ka palju rahulikumalt. Kõik põhiline - vutimuru, vahetusmeeste pingid ja tribüün - on ju olemas. Aga tippsport - jah, ka Eesti jalgpalli meistriliiga - on meelelahutus ning katsu sa leida näiteks inimest, kes läheks maksaks raha, et minna lavasõuta, vilkuvate tulede ja tulevärgita tipp-rock-kontserdile. Pulli peab saama.

Jalgpallimatš peab olema nootide kaskaad pikki inimese emotsioonide helistikku! Kui need telgid, lauad ja kaablid aitavad meil parema meelelahutusprogrammiga ja mõnusama äraolemisega kodumänge korraldada, siis me neid ka paika sätime.

Paraku on Eestis ikka veel palju jalgpalliklubisid, kes arvavad, et publik peaks ise hirmsasti pead vaevama ja välja mõtlema, miks vutimatšile tulla. Mõned mehed räägivad ka, et kõige tähtsam argument jalgpallimängu staadionil vaatamise või mitte vaatamise juures ongi mänguline tase.

Hoidku taevas!

Aga näed, rahvast neisse paigusse jagub, sest neis kohtades saab ühes sõpradega kogeda head sõud ja näpud-püsti emotsioone.

Muide, Tammeka viimasel kodumängul võtsid poolajal üksteiselt mõõtu Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli tudengid (viimaste seas ka üks vahva maskott-mesilane). Ühe alana vedasid tudengid teatevõistluse käigus mööda Tamma peaväljakut liiklusmärke.

Mina isiklikult seda Tartu tudengite kommet linnaseikluste kulminatsiooniks mõni liiklusmärk ühikasse vedada heaks küll ei kiida, aga lõbusa võistlusalana oli see igati tartulik.

Sest, noh, Tammeka on Tartu klubi ja tudengid on tudengid.

Nii peitubki asjade tassimises tegelikult vabu valikuid, omajagu mõnu ja natuke identiteetigi. Me oleme, mis me teeme, ja me teeme, milleks me saada tahame.

Kui ma vastan asjahuvilistele, et Jalgpallikool Tammekas veedab hulk inimesi aega muuhulgas asju tassides, siis ma ütlen neile vist seda, et me tahame, et siinsel vutipublikul oleks meistrisarja mängudel põnev, ja et me tahame, Tammeka kasvaks seeläbi veel suuremaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee