Seisukoht

Martin Šmutov | Kalamaja triumf (2)

Martin Šmutov, Õhtuleht.ee juhataja, 19. mai 2014, 18:33
Foto: TEET MALSROOS
Tallinna võimurid toetasid nädalavahetusel tuhandeid (tõenäoliselt kümne tuhande kandis) inimesi Kalamajja toonud päevi 500 euroga.

Mõtlesin pühapäeval piirkonna hoovikohvikuid väisates, et kas linnajuhtide selline panus on kurb või naljakas. Või oleks parem olnud, kui nad poleks midagi andnud? Sest nüüd võib tekkida olukord, kus linnavalitsus saab ülivõrretes kirjeldatavat üritust ehk endagi võiduks lugeda, kuigi veel aprilli lõpus teatati, et Kalamaja päevi ei peeta kuidagi linnaga seotud ürituseks.

Kes tahaks neid sellel võidupeol aga näha? Kas need 219 inimest, kes Hooandjas projekti toetasid ja 4175 eurot kogusid? Või need sajad, kes avasid oma hoovid, tutvustasid ennast ja oma eluolu ning pakkusid omatehtud head ja veel paremat?

Omapärane on, et tõenäoliselt isegi tahaks või suhtuks nad sellesse pisikese muige, kuid selge sõbralikkusega.

Kalamaja elanikud näitasid, et sinna on oodatud kõik. Nemad omadel ja võõrastel vahet ei tee: kui vaja, siis toetatakse, kui vaja, siis aidatakse, kui vaja, siis tullakse kokku ja tehakse.

Seda kõike saab nii teha, sest jobud hoiavad sellistest üritustest niikuinii eemale. Nad lihtsalt ei saa säärasest ühtekuuluvusest aru ja see neid heidutabki.

Nii lihtne ongi. Või mis Karin, Priit ja Edgar?

2 KOMMENTAARI

n
Nipitiri 20. mai 2014, 20:00
Miks lunitakse tähelepanu ja raha ? Kes on see seltskond, kes seal Kalamaja rajoonis elab ? Pakun välja , et küllaltki rahakate vanemate lapsed, kes s...
(loe edasi)
v
Valdek 20. mai 2014, 15:32
Keskerakondlik propagandamasin on väga hästi õpetatud. Ei tule sealt piuksugi. Ei vabandust, ei kommentaari. See on nüüd nende jaoks "kakipäh" ja seda...
(loe edasi)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee