Intervjuu

Indrek Tarand: Erinevalt Siim Kallasest, Ansipist, Savisaarest, Lauristinist ja teistest ei ole mina kunagi kuulunud NLKP ridadesse (69)

LISA KOMMENTAAR

Võiks 23. mai 2014 06:20
selle kommunismi teema juba lõpetada. Kaua võib? Siis oli aeg teine ja elu teine. Jätkem see mineviku pärast kohtumõistmine! See ei muuda enam midagi.
Indrek 22. mai 2014 14:45
Indrek, Indrek, vale koht eputamiseks. eestis elab ammu rohkem inimesi, kes pole kunagi mingitesse ridadesse kuulunud.
noo nii 22. mai 2014 14:10
ja oled siis parem ve? tööl käisid, koolis käisid, jõid, sõid ja hingasid, riided olid selljas jne, kasutasid kogu seda värki mida saada oli. Nii et ära hõiska!,
Rähn 20. mai 2014 21:11
Pensioniealiste kandidaatise koht on kodus, neid ei valita, Tarand on kindlalt sees, selles pole enam kahtlustki. Kui sobi ei tehta, pole ka Ansipil seal kohta. Rahvas ei usalda parteipoliitikuid, olete meid vaesuse sohu viinud oma juhtimisega, hinnad, teenused ja maksud aina suurenevad. Nii võib ka siin Maidani oodata.
Huh 20. mai 2014 17:28
Järelikult kogemuse võrra vaesem...
Leili 20. mai 2014 14:31
Eespool mainitud 100 tuhat häält ei toonud loodetud tulemust tegudes , väikse riigi esindajail ei ole seal kerge saavutada oma soovide täitumist,kuid käituma peaks küll ikka nii,et ei alandaks oma riigi mainet,mida teiste valitute halvustamine kindlasti teeb.Väärikust peaks rohkem olema,kui seda pole siis teiste arvel enda olukorda ei paranda.
Tarandit EI VÕETUD NLKP-sse! 20. mai 2014 13:34
Ega IGAT jobu EI VÕETUDKI NLKP-sse! HARITUID inimesi võeti sinna väga VÄHE! Suurem osa olid töölised ja komsomolid - üle 75 %. Tarand ei olnud VÄÄRILINE! HÄBIVÄÄRSEL kujul ei ole sellega küll midagi uhkustada...!
tarastaja 20. mai 2014 13:05
Kui ikka piiss on sellises mahus pähe jõudnud, siis tekkinud ajueesnäärme sulgemise tagajärjel sealt ehk tilgub veel miskit välja, aga....võib-olla ka mitte~!
Vastamise stiil on lugedes isegi minusugusele juurikale liiga ülbe, sestap ei saa võtta ka sõnumit vastu.

Ei tee eestlane vahet 20. mai 2014 12:38
venelasel ja tiblal. Eestlasele on kõik tiblad, kes eestlase moodi ei räuska. Iga venelane pole tibla, kommunist aga on tibla küll. Nii pole ka võmm mitte ment. Ment on vangivalvur.
Otto 20. mai 2014 11:59
Oi jah. Ei ole eestlaste hulgas olnud tõelisi kommuniste rohkem kui käputäis, kelle Stalin 1937. aastal kõrvaldas või 1941 evakueerimisel põhja lasi. Ülejäänud olid kas eestluse kaitsjad võimaluste piires või Indrek Tarandiga loomult sarnased, aga reeglina vähem edevad tühised karjeristid. Kui mõistlikke poliitilisi ideesid ega tegusid ette näidata ei ole, võib ju sedasorti "antikomnmunismiga" vehkida, aga kraavikaevamine oleks ausam viis leivale vorsti teenida.
POLE 20. mai 2014 11:45
Punapeer siis valijale ei kõlba.
lp.Onu on vast Kawe keldris huvitavat tööd teinud eestlase 20. mai 2014 11:43
aus järglane,ega ta muidu röökima pista tavaloise ilustamata t6e väljaütlemise peale. Kes riigilt kogujate seas pole kommunistliku partei liikmete seast,küüditajate seast ?
On seal sellist,kelle vanavanemad või vanemad ärasaatmisega ja naabrite hävitamisega ei tegelnud ?
Pole .
Kui Kawe keldris jäid ilma oma suguseltsist ,oled tibla. mis tubla. Kui ronisid asumiselt tagasi,oled veel suurem tibla.
Selle kohta saab ainult hõisata ELAGU NLKP
määää,ainuke kandidaat on tõesti Lauristin 20. mai 2014 11:38
seda kinnitaksid tema poolt KGB-le müüdud eestlased ,eriti Kukk.
Kui Johannes elaks,oleks tema veel suure, eestlaste kangelane kui Krossi Niiles
tere talv 20. mai 2014 11:00
Nii suurt eneseimetlejat kui Indrek Tarand annab otsida. midagi ta elus Eesti heaks teinud ei ole ja mingeid saavutusi(peale isa ja venna oma) tal ette näidata ei ole. Minu silmis tühikargaja.
bluff 20. mai 2014 10:48
NLKP "tilamise" asemel vaadakem tänasele maa-elule Eestimaal, ja öelgem siis, kesse toimekam meil!
Kas Tarand mõtleb, et me oleme peast pimedaks jäänd??
vaatleja 20. mai 2014 10:17
Kallas on isegi õhtulehe kommentaatoreid siia palganud see on õige ümberasuja ___

mari 20. mai 2014 09:35
Kas Europarlamendis ei ole mitte kommunistidel lausa oma fraktsioon? Meil on kõik endised kommunistid põlu all ja lubatakse oksa tõmmata, aga kommunistidel on oma partei igas Euroopa riigis.
to mari 20. mai 2014 17:10
Õpi tegema vahet euroopa kommunistidel ja NLKP-l. Näe sõnast kaugemale.
MT 20. mai 2014 09:31
No ja siis1 Pole ka ette näidata mingeid märkimisväärseid tegusid peale ülbitsemise ja aja surnuks löömise.
Kas 20. mai 2014 09:19
olete mõelnud, miks Angela Merkel, kes on üles kasvanud Ida-Saksamaal, on viimaste aastakümnete populaarseim Saksamaa kantsler ja maailmas lugupeetud poliitik? Ka Eesti säilitasid venelaste okupatsiooni tingimustes parteilased, kes pidasid vajalikuks sinna kuuluda, et rahvast ja maad alles hoida nii palju kui võimalik. Samad NLKP liikmed võitlesid ka Eesti vabaks. Kahjuks on paljud juba surnud, kuid see ei vähenda kuidagi nende inimeste suurt panust meie taasiseseisvumisse. Siim Kallase , Hololei ja teiste tublide eestlaste tööd tunnustatakse Brüsselis ja ka Eesti mõtlevate inimeste poolt. Oletan, et pealekaebajat Tarandit ei taheta seal näha, märk on tal küljes eluksajaks.
Paneb mõtlema, 20. mai 2014 09:17
kas eestlane ongi tõesti lammas? Sest lammastki vea tulekahjust välja, tema tormab ikka tulle tagasi. Kommunistide propaganda on ajast aega väga tõhus relv olnud. No anna eestlasele aru! Ise ta ei mõtle.
nii lihtne see ongi 20. mai 2014 09:09
See, et pole NLKP- sse kuulunud enam mütsiga ei löö.Kui ENSV tipppoliitikuid sellesse organisatsiooni poleks kuulunud, siis ei oleks nad saanud valitseda ja Moskvast oleks toodud omad.Mida see oleks tähendanud meie riigi iseseisvumisele-oleks üheselt võetav.Lauristin, Kallas,Savisaar,Rüütel ja teised edumeelsed olid Eesti rahvale 90.aastate kingitus.Eriti Savisaar on pidanud taluma 23 aastat seda vulgaarset kisa tema ümber, millest ka Indrek Tarand pole teda säästnud. Taasiseseisvumisel ei näe Indrek pojukest eelnimetatute ründerühmas Eesti vabaduse eest, samas ei sea keegi kahtluse alla tema eestimeelsust.Seetõttu võiks Indrek olla tagasihoidlikum oma hinnangute andmisel.Europarlamenti kandideerija peaks jagama euroopalikke väärtusi ja otsima vastuolude otsimisel koostöö vorme.
Praegu saab 20. mai 2014 09:20
peksa vaid Savisaar, sest visati komparteist RR tegemise pärast välja. Teised suured aga on "Kommunistliku Partei Põhikirja" järgi ikka veel kommunistid. Tutvuge selle põhikirjaga, saate teada, miks nii.
Valija 20. mai 2014 08:48
Kui eelmine kord andsin protestiks oma hääle Tarandile, siis nüüd EI! Pärast temaga vestlemist ja kohtumist jäi temast vaid üks väga halb mulje - täielik keks ja eputis !
ainuke 20. mai 2014 08:30
normaalne kandidaat on just Lauristin. Minu hääl läks just talle. Ta on tark, tasakaalukas, väga suurte tööalaste ja elukogemustega, tea teab, mis tähendavad muudatused elus läbi mitme riigikorra, ta oskab neid ohte vältida, mis mõni tuulepea või kehkadivei, kes nimekirjas selle teadlikult võia alateadlikult provotseerib. Toon paralleele akadeemik Lippmaaga, kui ta kuulus NL ajal samuti rahvaste nõukoguse elik siis parlamendi eelkäiasse ja tema roll oli Eesti kaitsel ja vabaks saamisel määrava tähtsusega. Marju on lihtsalt sellest seltskonnast kõige targem ja arukam. Neelake alla, mehed :D
Go for IT! 20. mai 2014 07:49
Nii rumalatele küsimustele poleks pidanudki vastama. Aga hästi on vastanud. Eriti tore on see volinikuvõsu ämber hääletusprotokolli valesti lugemisega. Reformeritele häält ei saa anda.

NLKP ridadesse ei võetud altkäemaksu võtjaid! 20. mai 2014 07:49
eelmine kord oli ta üksikhääletaja, kes oli tegelikult roheliste palgal, kes nüüd nõmediku eest pappi pritsib on ilmselt kahjumis, sest isegi ajupesu ei tohiks haige orjarahva silmi sulgeda.
Raivo 20. mai 2014 09:07
Võeti küll, muidu ei oleks saanud selle eest välja heita - nagu tehti .. enne kinnni panemist.
OLEME LOODUD PISIKESTEKS 20. mai 2014 07:43
võite siin Tarandi suunas pritsida mis tahes aga see ei tee olematuks tema 100 000 häält valijate poolt :) Öelda, et Tarand pole midagi brüsselis teinud, no kuulge arvate, et Savipäts teeks seal suuri tegusid? :D
zz 20. mai 2014 07:43
..see jobu on kinnipüütud..alkoholi lembuse..rahaahnuse ja hoorade kaudu..
Tõnu Mandel 20. mai 2014 06:49
Näete, mis juhtub kommentaariumis, kui torkida kommunistlikku heerilasepesa-paljastub "nõukogude inimeste" olemus, kellest nägijateks saavad üksikud.
Kaua võib!
Sten 20. mai 2014 06:47
Tarand on vist unustanud, kuidas ta eelmine kord sinna üldse sattus?
Tuletan meelde,et ainult protestihäältega. Rahval oli kõrini neist tagatubade nimekirjadest ja parteipartidest, sellepärast antigi hääl üksiküritajale.
Nüüd on neid üksikuid juba hulgim, kes proovivad,isegi Ojulinnuke on osanud end sinna sahkerdada.
Seekord saab meie pere hääled Meikar, ta on seda väärt.
Jah 20. mai 2014 06:44
see vist ongi Tarandi ainuke pluss, aga kas selle pärast peaks teda veel valima? Ei usu. Mida on Tarand Europarlamendis kasulikku teinud,? Ei tulegi nagu miskit meelde. Vaadake Europarlamendi statistikat ja selgub, et tegelikult on see aega nagu niisama passiivselt ära raisatud. Niisama istuda võivad nad ju koduski.
valik 20. mai 2014 03:07
MEIKAR tundub ausam olema,kui Teie.
tarand on selle eest 20. mai 2014 01:44
napsilemb ja kitupunn, kes kais kallase peale el-is kitul ja valetas teiste saadikute nimel, et nood olla ka kallase vastu haaletanud. nood hakkasid protestima, siis tarand sonis, et standard procedure. ja selline mees on siis meie parim mees EL-I??? tule taevas appi! ojuland vahemalt oskab kaituda ja on el-is lugupeetud, samuti kaja kallas. ei pea iga kord silmi peast habenema kui see paikeseprillidega ja ilma igasuguse kaitumisoskuseta mehike kusagil sona votab. ei olnud kommunist, see on su parim argument?

Doktor 20. mai 2014 01:28
Kommunist Kallase järeltulija sai Tarandilt ikka korralikult nina pihta!
tarand on ainult enda arvates 20. mai 2014 01:48
tohutute intellektuaalsete voimetega, ette ei ole tal midagi naidata. mingeid tulemusi ei ole. kajal oli vahemalt korralik tookoht ka enne poliitikasse tulekut. ei tasu unustada, et tarand oli ka keskerakonna presidendikandidaat. aga ilmselt oled yks nendest, kes siimu vastu kauna kannab:)
Parla Ment 20. mai 2014 01:24
Nõus, endised kommunistid ei peaks Euroopa Parlamenti pürgima. Aga nii ei peaks seda tegema ka alkohoolikud ja tühikargajad ja populistid ja edvistajad jne. Peeglike-peeglike seina peal, kes vaatab vastu mulle küll seal ...
20. mai 2014 00:23
Vana paneb hästi ja ma annan talle küll hääle.
imelik 19. mai 2014 23:52
...ja kas arvad,et kui sa pole kunagi sinna ridadesse kuulunud,oled sa kuidagi parem INIMENE?
tartlanna 19. mai 2014 23:48
Igavene edev ja eneseimetleja see Tarand, keda nüüd agarakt siin-seal promotakse, et oi, kui paljud on ikka talle oma hääled andnud ....!? See ei ole ilus teiste kanditaatide suhtes. Ja mina Tarandit ei valinud neli aastat tagasi, ammugi siis nüüd.
tore 19. mai 2014 23:47
aga see ei tee temast paremat inimest ja poliitikut!! Lisaks puudub tal ka viisakus ja taktitunne- täis suuga ei räägita ja veel kaamera ees!
krosik 19. mai 2014 23:44
tagala kindral - kellel ikka rahvamajanduses saavutusi pole ette naidata ei tohiks sinna kippuda
kuidas nii , et imimene kes pole reaalses elus-olus osalenud , ainuke mis selgeks opitud , on mehhanism kuidas sinna Europarlamenti ennast voidelda
kuidagi nukravoitu tundub kogu see poliitiline juhtimine , tulemused ei anna ennast kaua oodata
Nohu 19. mai 2014 23:35
Hääl läheb Meikarile, kes on aus ja vaene ja majanduslikus kitsikuses.

Toy 19. mai 2014 23:13
Pääle selle võiks lisada ,et oled ilueedi ja keskkerakonna toetajana olid nende presidendi kandidaat!Või see meelest lännu juba.Oled isa kahvatu vari ja konjukturist,lihtrahvas ütleb selle kohta -tühikargaja.
kas 19. mai 2014 23:11
eesti inimesi siis aitaks vaid päikese-prillid ja krooniline möla-pidamatus ? tegusid paluks ! Kristiina Ojulandi mõnitamine ei klassifitseeru tegudena. ei näe pointi temale oma häält anda. neid vaid mõni üksik ongi. kellele tasuks oma hääl anda :D
toni 19. mai 2014 23:11
Kui nõukaajal karjak, pargivaht ,lüpsja jne.. ei tahtnud olla, siis pidid kuuluma parteisse ! See ei tähendanud sugugi automaatselt ideoloogia tunnustamist, Kuna Tarand ei kuulunud parteisse, järelikult oli tühikargaja ja nüüd kekutada sellega...no ei tea. Kesikuks olemine minust hoopis põlastusväärsem...
vale 20. mai 2014 07:32
ei pidanud küll, kui ei soovinud. See samasugune väljamõeldis, nagu oleks tollal jõulude pühitsemine kodus olnud keelatud ja seda tehti paksude kardinate taga. Seda kartsid võib-olla konjuktuuriinimesed või KGB-ga lähedalt seotud
toni 20. mai 2014 08:52
oli erandeid tõesti nii spetsialistide kui juhtide hulgas aga kaadripoliitikat kontrollis partei ikka küll ja seda erinevatel tasanditel
Raivo 19. mai 2014 22:31
ja ka Mõõgavendade Ordusse, Mustpeade Vennaskondadesse jt enne sind lahkunud ühendustesse. Kül aga osalesid Kommunismiehitajana Üliõpilasehitusmalevas, Nõukogude Liidus (täisõigusliku kodanikuna, Eesti NSV-s samal alusel ja kuna Sa ei maininud - siis ilmselt olid Oktoobrilaps ja Leninlikus Kommunistlikus Noorsoo Ühingus.
Heh 20. mai 2014 17:29
Selle eest, et on olnud Keskerakonna presidendikandidaat, ei tasu sellist venda valida!
aga teiselt poolt 19. mai 2014 22:28
aga teiselt poolt ei ole Kallas, Ansip, Savisaar ega Lauristin olnud "Jebimenja Rossija" kohaliku rakukese presidendikandidaadid.
19. mai 2014 22:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
tegelikult 20. mai 2014 07:33
ka Ojulandil on selline patt olemas. Kui valida nende kahe vahel, siis igal juhul mitte Ojulandi
19. mai 2014 22:05
Kas see peaks olema siis nüüd kvaliteedimärgiks hr. Tarandi nimel?? Meenutagem ikka seda ka, mida mitmedki kommunistid on teinud Eesti iseseisvuse taastamiseks.Tol ajal ei olnud see kaugelki nii ohutu. Ainult sorav jutt ja halvustamine ei vii riiki edasi.
krosik 19. mai 2014 22:04
valgustada euroopat , et Ansip ja Kallas on kommunistid , no ma ei saa enam vanakese tegemistest aru , see ju eestile mingit kasu ei too , saadame siis sinna parlamenti Enn Tarto ja Tiit Maddisoni ,
samuti on voibolla tana veel vara hinnata must-valge printsiibil Noukogude aega ning sotsialismi uldse
Las laheb rohkem aega mooda , vaatame kuhu see praegune tee viib , siis saab ka objektiivsemalt hinnata ,
Samuti on ka arvamus - kui oleks sotsialism Saksamaal kehtestatud , oleks vist toiminud ,,,

ürikutes on kirjas 19. mai 2014 21:59
temal on kgb võljasõidutoimik...
huvitav 19. mai 2014 21:53
aga KGB väljasõidutoimik on olemas,järelikult oma poiss neile...
krosik 19. mai 2014 21:51
argumendid on veenvad , jutt selge , ariplaan europarlamendi teiskordseks liikmeks saada on mehel enda jaoks hasti tehtud ,
Kas tal on ka ariplaan Eesti jaoks ? Kas ta suudab seda sama selgeliselt valjendada?
seda teab vaid tuul,,,,,,,
hoopis 19. mai 2014 21:48
Tarand ja Ojuland on nagu kaks tilka vett.
Aga Indrek , teie 19. mai 2014 21:42
nn. Keskerakonna presidendikandidaadina esinemine pole ju vähem häbiväärne kui koostöö selleaegsete sovjetlike okupantidega .
sibi 20. mai 2014 09:33
ja mis me selle IRL kandidaadist presidendiga võitsime? Ärma talu ülalpidamis- ja rendikulud.
Liberaal 19. mai 2014 21:40
Mitte 1:0 vaid 5:0 Tarandi kasuks.
aga 19. mai 2014 19:11
eestlased valivad AINULT oma vanu kommuniste,neid hävitajatest pärit ausaid punaseid-
teisi eestlased isegi ei pea inimesteks.
Onu 19. mai 2014 23:15
miks võtab tibla eestlaste nimel sõna???