Maailm

Putin käskis Ukraina piiril õppustel osalenud väed tagasi tõmmata (2)

BNS, 19. mai 2014, 11:52
Vene sõjaväelane.Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin andis kaitseminister Sergei Šoigule korralduse tuua riigi edelaosas Ukraina piiri lähedal õppustel osalenud väed tagasi alalistesse baasidesse.

Kremli pressiteenistuse teatel on vägede ettevalmistuse kevadine faas sellega läbi saanud.

Samal teemal

"Seoses vägede ettevalmistuse kevadfaasi lõpulejõudmisega, mis nägi ette nende ümberpaigutamist ning mis möödus Rostovi, Belgorodi ja Brjanski oblasti polügoonidel, andis Putin kaitseministrile käsu tuua õppustel osalenud väed tagasi alalistesse dislotseerumiskohtadesse ja jätkata lahingulist väljaõpet lähedalasuvatel polügoonidel," teatas riigipea pressiteenistus.

Putin ütles ka 7. mail, et Ukraina piirile viidud Vene väed on tagasi tõmmatud, kuid NATO ja USA hinnanguliselt 40 000 sõduri taandumist ei kinnitanud.

Vene kaitseminister Šoigu teatas 24. aprillil, et Moskva viib Ukrainaga piirnevates lõuna- ja lääneoblastites taas läbi sõjaväeõppused, põhjendades seda Ukraina võimude julgeolekuoperatsiooniga venemeelsete separatistide vastu.

Ukraina kriis on viinud Venemaa suhted läänega sügavaimasse madalseisu pärast külma sõja lõppemist. Lääs on Vene vägede Ukraina piiri äärde koondamise vastu teravalt protestinud, nähes selles pärast Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare märtsikuist annekteerimist võimalikku ettevalmistumist uueks territooriumide haaramiseks.

Lisaks korraldusele väed tagasi tõmmata avaldas Putin esmaspäeval toetust ka eelmisel nädalal Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vahendatud rahuplaani raames toimunud Ukraina ümarlaudadele ning kutsus Ukraina võime lõpetama viivitamatult sõjaväe operatsiooni Ukraina idaosas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee