Midri ökojumestuse blogi

Kodustes tingimustes aknega võitlemine on viga! (5)

Õhtuleht.ee, 19. mai 2014, 10:21
Foto: niilodesign
Kui on tegemist tugevalt nahka kahjustava ägedakujulise aknega, siis on soovitatav lisaks seesmisele puhastusele ja tasakaalustamisele toetada ka välist poolt professionaali poole pöördudes. Viga, mis ma tegin üritasin kodustes tingimustes probleemiga võidelda.

Väliselt miski paremaks ei läinud. Lõpuks jõudsin siiski kosmeetiku juurde. Maakri tänaval ilusalogis „Ilu Tuba" on suurepäraste oskuste ja teadmistega looduskosmeetik Terje Saarmann, tänu kellele hakkas paranema ka väline pool.

Sain näha uskumatut tulemust. Kosmeetiku külastamiseks valisin päeva mil saaksin kohe pärast protseduuri koju minna ja vähemalt selle päeva jooksul enam kodust mitte välja tulla. Olin juba valmistunud selleks, et tulemus on kohutavalt punetav ja paistes nägu.

Protseduuri järgselt end peeglist vaadates ei uskunud ma oma silmi. Ei mingit paistetust ega punetust. Ja mis kõige uskumatum – nägu nägi tõsiselt parem välja kui enne protseduuri.

Lümfimassaaž mõjutab suurel määral aknele kalduva naha olukorda. Valulik, tsüstiline akne on tihti tingitud maksa ülekoormusest ja lümfiringe takistustest. Siis ongi abiks lümfimassaaž, mis on osa mainitud ilusalongi protseduuris.

Kui esineb kühme/tükke lõua piirkonnas on selgelt häiritud lümfi liikumine, ning tulemuseks ummistused. Nende pigistamine teeb olukorra hullemaks.

Kosmeetiku soovitus on, et kui kodus ise vistrike kallale minna toimi järgnevalt:
võta kaks puhast vatitikku, ning eelnevalt puhastatud nahalt alusta vistriku pigistamist.

Kui vistrikust midagi ei tule ja väga valulik on, pole mõtet palju torkida. Las küpseb veel. Sellisel juhul võib olla tegemist lümfi ummistusega, mida oleks soovituslikum lasta ravitseda kosmeetikul.

Looduskosmeetikas on teada, et kui ravitakse aknet, siis organismi aktiivse puhastamise etapil hakkavad vistrikud välja lööma kõigepealt näo kõrgemates piirkondades. Näo puhul siis laubalt ning järkjärgult puhastudes lähevad probleemid allapoole(põsed, lõug, kael).

Viimasel kosmeetiku külastusel sain suure kergenduse osaliseks, kui seda kuulsin, sest mul oli juba üle poole aasta jäänud probleem pidama põskedele. Pärast uue puhastuskuuriga alustamist enam seda efekti ei esinenud, et akne oleks hullemaks läinud.

Kuna olen viimase aasta jooksul toitumisharjumusi piinliku täpsusega jälgima hakanud ja alustasin enne kevadet ka uue ayurveda puhastuskuuriga, siis keha arvatavasti ei ole enam nii „umbes" jääkainetest, et midagi aknena välja lööks puhastuskuuri ajal. Olukord on paremaks läinud.

Juba mitmed postitused on hõlmanud akne teemat. Kui kellelgi on veel küsimusi või vaja nõu, siis võib alati mulle kirjutada, aitan meeleldi.

Järgmises postituses suundun dekoratiivkosmeetika lainele.

Seniks nautige juba saabunud suvehõngulisi ilmasid ja veetke võimalikult palju aega väljas!

5 KOMMENTAARI

p
Poison 22. mai 2014, 22:11
Küsige ravimit nimega Roaccutane (isotretinoiin), nahaarsti käest saab retsepti. Aga hirmus kallis on ja hirmus mürk on, maksa võib tuksi keerata ja p...
(loe edasi)
k
- 19. mai 2014, 21:49
käisin ka nahaarstil, kirjutati rohud, ei aidanud. Saadeti laborisse, leiti keegi lestaline, kirjutati teine rohi, ikka justkui endine. Samas olen enda puhul täheldanud, et mingid toiduained ja alkohol löövad kohe näos välja. Ning kõige suurem vaenlane on kahjuks päike.
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee