Eesti uudised

Prokurör ei loobu Seli kriminaalmenetlusest (1)

Siim Randla, 19. mai 2014 07:00
Steven-Hristo Evestus.Foto: ARNO SAAR
Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus ei loobu ASi Tallinna Sadam nõukogu juhi ja Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli süüasjas kriminaalmenetlusest isegi siis, kui Harju maakohtu määrus saata süüasi riigiprokuratuurile tagasi peaks jõustuma.

Riigiprokuratuur süüdistab Neinar Selit olümpiakomiteele tehtud annetuse tõttu toimingupiirangute rikkumises suures ulatuses − ta hääletas mullu oktoobris Tallinna sadama nõukogu koosolekul enda juhitud olümpiakomiteele 250 000 euro eraldamise poolt.

Kaitsja taotles Harju maakohtus Seli süüasja prokuratuurile tagastamist, sest süüdistus oli puudulik tõendite osas, millega maakohus nõustus. Prokuratuur on selle vaidlustanud Tallinna ringkonnakohtus.

"Kriminaalasja menetlusliigiks on üldmenetlus ja kohtusse oli saadetud esialgu vaid süüdistusakt, tõendid antakse üldmenetluses üle alles kohtuliku arutamise käigus.

Süüdistusakti tagastamine on vaidlustatud, seega pole see maakohtu otsus jõustunud ja prokuratuurile pole süüdistusakti veel tagastatud," selgitas riigiprokurör Steven-Hristo Evestus Õhtulehele.

"Kui maakohtu otsust ei tühistata ja see jõustub, siis ei tähenda see, et kriminaalasjas tuleks otsustada mõne muu menetlusliigi kasuks."

Samal teemal

17.09.2014
Neinar Seli astub kohtu ette
07.05.2014
Prokurör taotleb ringkonnakohtus Neinar Seli kohtu alla andmist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee