UCLA teadlaste kohaselt leidsid nad tõendeid, et osade inimeste aju lihtsalt ongi seksile orienteeritud.

Katses küsiti meestelt ja naistelt nende seksuaalpartnerite arvu kohta ning neile näidati erinevaid pilte, millel olid vähem ja rohkem seksuaalse alatooniga stseenid. Mida rohkem seksuaalpartnereid inimesel olnud oli, seda rohkem aktiveerus nende aju elektroentsefalograafias (EEG), kirjutab Los Angeles Daily News.

Teadlasi ei üllatanud, kui aju aktiveerus poolpornograafiliste piltide korral, kuid tõik, et aktiveerumine toimus isegi leebemate piltide puhul, oli intrigeeriv. Aktiveerumine ei sõltunud sellest, kas katsealune oli mees või naine.

"Kui aju reageerib tugevalt isegi väga leebetele seksifotodele, oled ilmselt ka päris elus kergesti erutuv," kommenteeris katse üks autoreist Nicole Prause.

Uurimuse tulemused aitavad harrastada turvalist seksi inimestel, kelle aju ongi n-ö seksile orienteeritud, sest juhul kui oled sellest teadlik, on riskikäitumist kergem ära tunda ja ennetada.

Jaga artiklit

20 kommentaari

J
jah  /   18:16, 19. mai 2014
inimene on end aretanud nagu tõulooma oma perset kummardama, st persest sõltuv loom, kes on ainult inimene, sex aju asemel
A
anonymos25  /   21:29, 18. mai 2014
Kas mina ka siis, ma lähen oma naisest kohe kohe lahku, sest seksi ei anna ta peaaegu üldse. Ma pole sitt mees ka ja naine on ablosuutselt 110% rahuldatud ja väriseb päraast. mina tahaksin vähemalt 3-4 korda nädalas, aga hoiab kuival mitu nädalat,(nii juba 2 aastat) millest täiega siiber ees ja ainult kerja. Pean uue naise vaatama, kellele meeldib mõnu ja heaolutunne. ju siis tahab uut verd saada :)ja mul pole pisike ka, täitsa natuke üle keskmise.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis