Eelmine postitus tekitas ühes lugejas küsimuse ayurveda toidulisandite koostise kohta. Kõlas väide, et need on ju keemilised preparaadid. Rahustuseks ütlen, et nii see tegelikult ei ole. Ayurveda lähtub põhimõttest, et kui organismis puudub tasakaal, siis dosha´d on tasakaalust väljas. Dosha´d on siis nagu organismi- või kehatüübid, kui laias laastus öelda. Tasakaalu saavutamiseks on lihtsaim viis kasutada ayurveda toidulisandeid ning panna tähele, milline toitumine ja millised toiduained organismile hästi mõjuvad, mis ei tekita kehva enesetunnet.
Üheks toidulisandiks, mida nahaprobleemide puhul välja kirjutatakse on Neem. Et kinnitada toidulisandi puhtust toon välja Neemi koostise:
Neemipuu leht(Azadirachta Indica) – on Indiast pärit puu, mille lehti tarvitatakse ennekõike põletike raviks. Kapslis esineb puru kujul. Indias on kasutatud neemipuu lehti ka hambahügieenis. Näritakse lehti, et hoida puhtust suuõõnes.
Taimne tselluloos(hydroxypropyl methyl cellulose) – taime rakukestadest saadud aine, mis muudab rakukestad tugevaks. Toidulisandi puhul kasutatakse kapsli „ehitusmaterjalina".
Nagu tootja nimigi ütleb on tegemist ravimtaimede seguga, mis on koondatud kapslisse. Mina olen võtnud veel mitmeid teisigi lisandeid, et saavutada praegune tulemus nahal ja hea enesetunne. Seda, mis sobib konkreetsele inimesele, oskab kõige paremini öelda arst ja sellepärast ma ka mingeid soovitusi jagama ei hakka, et millisest lisandist võiks kindlasti alustada ja kuidas siis edasi toimida. Minge ikka ise arsti vastuvõtule ja saage hea kogemuse osaliseks, sealt saab veel muidki nõuandeid kui ainult toidulisandite valiku kohta. Mina käisin Aurea keskuses Kesklinnas.
Mis mind ennast positiivselt üllatas on see, et pärast organismi detoksifikatsiooni on reaalselt tunda, kui mingi toiduaine ei sobi.
Selle kõige mõte on see, et kui ravida aknet, siis võiks alustada organismi puhastusest (sealjuures elustiil kriitiliselt üle vaadata), valida välja tooted, mis välise toetajana ideaalselt sobivad ega tekita nahas sõltuvust. Kui selline eeltöö tehtud võiks veidike ka enesesse süüvida ja mõelda, kas akne põhjused võivad tulla kaugemalt kui sellest ajast, mil probleem väliselt välja lõi. Akne üheks esinemise põhjuseks võib olla ka emotsionaalne tundlikkus mis tekkinud lapsepõlve trauma(de) tõttu. Tean, et see võib kõlada juba väga ükspulgi lahatud teemana, aga paljud haigused ja terviseprobleemid võivad olla alateadlikult eneses hoitud hingehaavade/pingete põhjustatud.
See, kelle poole pöörduda ja milliseid ravimeetodeid eelistada, on sügavalt iga inimese isiklik asi. Loodan et see lugu avab kellegi jaoks tee, et end oma nahas täisväärtuslikuna tunda ja jõuda mitte ainult välise iluni vaid saavutada ka sisemine rahu.
Selles postituses lubasin rohkem kirjutada välisest hooldusest ja soovitusi jagada, kahjuks aga jääb tähemärke alati väheks.
Järgmise postituse pühendan lubatud teemale.

Jaga artiklit

4 kommentaari

N
Nõus rahvatarkusega.  /   16:36, 18. mai 2014
Olin pikalt abielus, polnud näonahaga mingisuguseid probleeme. Nüüd olen olnud vast 9 kuud vallaline ja nägu on nagu pubekal, kuigi vanust 30+. Nii et nõus, et tegemist või olla hormoonide möllamisega ja regulaarse suguelu puudumisega.
T
to inimkond   /   07:39, 18. mai 2014
lõpeta kommentaariumi ristustamine................

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis