Eesti uudised

Koondamine politseis: kärpekirve eest ei pääse ka orkester (27)

Küllike Rooväli, 16. mai 2014, 07:00
Politseiorkester.Foto: ARNO SAAR
Politsei- ja piirivalveamet tahab tõsta korravalvurite töötasu, et pisim palk jõuaks 900 euro piirile. Raha saamiseks tuleb aga koondada inimesi. Kärpekirves ei jäta puutumata ka orkestrit.

Varem oli korravalvuritel lootus, et palgatõususoovid lahendatakse riigieelarvet ümber jagades, aga nüüd on selge, et sellele ei saa loota.

Samas röövib palgatõus erasektoris ja teistes riigiametites politseilt häid spetsialiste. Nii otsustaski politsei- ja piirivalveameti (PPA) juht Elmar Vaher loobuda oma 5400 töötaja seast 250 inimesest, et nende arvelt teistele rohkem palka maksta.

"Tahame uuest aastast tõsta madalamate palgaastmete määrasid nii, et politseinike miinimumpalk tõuseks tänaselt 775 eurolt vähemalt 900 euroni," lausus Vaher Õhtulehele. Jutt käib brutopalgast. 

Paremas seisus on Harjumaal ja Ida-Virumaal töötavad politseinikud, kellele makstakse peale palga 150eurost regioonitasu. Neile tähendaks uuendus minimaalselt 1050eurost kuupalka.

Palgatõusuks on vaja leida 4,8 miljonit eurot. Kuigi politsei on koondamise avalikult välja kuulutanud, ei teata veel täpselt, kes lahkuma peab ja seetõttu tuleb ilmselt paljudel töötajatel lähiajal otsekui sütel istuda.

"Lõplikud otsused on tänaseks tehtud ainult tugiteenistujate osas, kelle arvu vähendatakse 80 võrra," ütles PPA pressiosakonna juhataja Martin Luige

"Prefektuuride osas arutelud veel jätkuvad, kuid iga asutuse protsendid on kindlaks määratud."

Luige kinnitas, et koondamisest ei pääse ükski politsei tugivaldkonna büroo, seega ka pressibüroo, kuid ta ei soovinud teha täpsustusi.

Üks tugivaldkonna büroo on ka politsei- ja piirivalveorkester, mis elas koondamise valud korra läbi juba siis, kui politsei ja piirivalve liideti ja kahe ametkonna kahest erinevast orkestrist sai üks.

Kas nüüd loovutatakse raha kokkuhoiule pasunamees, vilepuhuja, trummilööja või koguni dirigent, ei taha Luige spekuleerida.

Tervet orkestrit igatahes hingusele ei saadeta, kuigi Elmar Vaher tunnistas, et mõte orkestri hülgamisest tõesti oli.

"Orkestri jätkamine oli meie jaoks tõsise küsimärgi all," märkis politseijuht.

"Politsei- ja piirivalveorkester koos kaitseväeorkestriga on aga osa Eesti visiitkaardist. Nad mängivad vabariigi aastapäeval, võidupühal ja teistel riiklikel olulistel tähtpäevadel."

Nii otsustatigi orkester siiski säilitada.

Samal teemal

12. november 2014, 20:56
PPA peadirektor "Pealtnägijas": kärbete tõttu jäetakse osa asjadest uurimata
18. juuli 2014, 09:11
Pevkur: enam ei ole ruumi politseinike arvu vähendada
19. mai 2014, 07:00
Riigikogulane kritiseerib politseis koondamist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee