Krimi

Kadunud Timofei surnukeha leiti metsast  

Mattias Tammet, 15. mai 2014 16:05
Mullu detsembris kaduma läinud Timofei.Foto: Erakogu
Talve hakul kaduma läinud 15-aastase Timofei surnukeha leiti 25. aprillil Kadaka puiestee lähedal metsast.

Tegu on sama piirkonnaga, kus poisi otsinguid alustati. Nüüdseks on ekspertiis kindlaks teinud, et leitud surnukeha kuulub tõepoolest Timofeile. Politsei alustas surma asjaolude täpsemaks väljaselgitamiseks 25. aprillil kriminaalmenetluse, teatas politsei pressiesindaja Ilmar Kahro.

Samal teemal

Vägivallale viitavaid tundemärke surnukehal ei tuvastatud. Juhuse tahtel oli leidjaks töövälisel ajal koeraga metsas jalutanud politseinik. Viimati nähti Timofeid 10. detsembri hommikul, kui ta istus Mustamäel bussi peale, et sõita koju Õismäele. Pärast seda ei näinud teda enam keegi, samuti ei kasutanud ta pangakaarte ega loginud suhtlusvõrgustikesse.

Telefoni oli ta juba varem kaotanud. Pikalt loodeti, et ehk on ta lihtsalt kodust ära jooksnud ja peidab end sõprade juures. 

"Ta ei pruugi narkootikume, ta on tubli poiss. Ta on väga hea suhtleja ning tal on palju sõpru. Ta on tõesti hea poiss...“ meenutas noormehe õde Õhtulehele, kui poiss oli kadunud olnud nädal aega. Ühe variandina mainiti ka enesetappu, millele viitavad ka hetkel avaldatud andmed.

Noormehe õde rääkis talvel, et poiss oli hiljuti läinud lahku oma tüdruksõbrast ja elas kaotust väga rängalt üle. "Teate ju küll, millised need puberteedieas noored on – tundlikud ja mitte just nii väga mõistlikud," märkis õde, kelle sõnul oli vend viimasel ajal murtud südame pärast masenduses.

Timofei pere korraldas poisi leidmiseks suure otsimisoperatsiooni. Lisaks terve Tallinna peale üles riputatud kuulutustele kammiti kümnete vabatahtlike ja politsei abiga kõigepealt Harku mets ja lõpuks isegi Kopli põhjalikult läbi.

Kümned vabatahtlikud otsijad käisid läbi ka Harku järve ümbruse ja lähedased metsad, Astangu paekalda ja sealsed tunnelid ning mereäärsed alad kuni Türisalu pangani. Pidevad otsingud lõpetati alles jaanuarikuus.

"Ega me tegelikult liialt ei lootnudki. Kõik, mis me palusime, oli teie füüsiline abi otsingutes, näiteks lendlehtede ülespanek jne, ning selle eest oleme väga tänulikud,“ ütles õde jaanuaris. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee