Tallinna päeva üritusel, mis mõeldud esiti kodutuele, osales ka 85-aastane Lasnamäe pensionär Elvi. Foto: LAURA LANTS
Karoliina Vasli, Marianne Ubaleht 15. mai 2014 17:01
Tallinnas raekoja platsil valmis täna südapäeval maailma pikim kiluvõileib. Nõnda alustati Tallinna päeva tähistamist. Hoopis teistsugune pidu oli aga teisel pool linna, Paljassaare teel sotsiaaltöö keskuse hoovil.

Kui rääkida Paljassaarest, kirgastuvad silme ette ilmselt garaažid, sotsiaalmajad ning kodutud. Ega see kujutis nii vale olegi, kuid mündil on alati ka teine pool. Keskuse hoovil asekeldasid täna sealsed töötajad ning kümned kodutud ja pensionärid. Suur hulk kohaletulnutest oli mujalt. Näiteks 85aastane Elvi, kes elab Lasnamäel oma korteris, kuid söögirahaga pole priisata temalgi.

Ta ütles, et käib vahel Päästearmee ruumides lõunat söömas ning tuli nüüd ka sotsiaaltöö keskuse üritusele. "Mina olen rahul, ei nurise kunagi," rääkis ta elust Tallinnas. Nurisejatel soovitab ta tööle minna. Elvi ise töötas esiti 24 aastat katlakütjana ning oli siis 74. eluaastani hotellides koristaja. "Tegin lihtsat tööd, mida kõik inimesed peavad alandavaks, aga mind austati, mul oli väga tore töötada."

 

Elvi oli täna üks neist, kes ka võimlemises agaralt kaasa lõi. Tundub kummaline, mis võimlemine? Tegelikult osutus see väga populaarseks, oli vähe neid, kes kaasa ei löönud. Hiljem meisterdati paberist kotte. Üritus päädis söömisega: pakuti nii suppi kui moosisaiu.

Keskuse direktor Kersti Põldemaa sõnas, et taolist üritust korraldatakse juba viiendat aastat. "Kõik ei julge või ei saa kõigist avalikest üritustest osa võtta, sellepärast oleme neile korraldanud oma ürituse, kus nad tunnevad end mugavamalt." 

Linna üritustel näeb üldiselt ka poliitikuid, kuid siin polnust neist kippu ega kõppu. "Meie kutsusime ja saatsime ka pressiteate," arutles Põldemaa. Sotsiaalvaldkonnaga tegelev abilinnapea Merike Martinson olnud tänaseni puhkusel, hommikul saatnud teate, et on seotud raekojas toimuva vastuvõtuga ning tulla ei saa.

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

Ei ela ma majas ei tänaval mu aadress on Euroopa liit 16. mai 2014 20:22
Suppi ja tsirkust rahvale!
Arvamus. 16. mai 2014 14:27
Tõesti huvitav see võimlemine. No aga mis tegevusi sa pakud inimstele, mida kõik oleks nõus tegema. Mind ajab närvi see , et see üritus on tehtud kodututele aga söömas käivad inimesed, kes on lihtsalt laisad. Ega su tervis ja liikumine nii halvad pole kui jaksad ikka tänaval ringi jalutada. Kui sa elad omas korteris on sul ikka ilus elu ju. Eelkõige on sellised üritused nende inimeste jaoks, kes ei tea kus nende järgmine kõhutäis tuleb. Ptui , häbi olgu .
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS