Eesti uudised

"Käskluse "kinni!" järel oli Quasy aknast väljas ja pätt paemüüri otsas!" (31)

Arvo Uustalu, 15. mai 2014 07:00
Foto: Aldo Luud

"Tulin tuppa ja märkasin akna taga kahte peanuppu. Nii kui mehed nägid, et võtsin koera kaelarihmast kinni, olid nad kadunud nagu tuul," ütleb piirivalve vanemkonstaabel Artjom Pelepelin, kelle korterisse kaks pätti sisse tungida üritasid.

12. mail kella 4 ajal märkas Jõhvis Rahu tänaval elav piirivalve koerajuht Artjom Pelepelin, et tema teenistuskoer on rahutu. Selgus, et ühe toa akna taga tegutsesid sõrgkangiga kaks meest, kes üritasid tuppa pääseda. Pere magas teises toas ja perepea ärkaski koera rahutuse peale.

Artjom päästis Quasy aknast välja, et ta pätid kinni peaks. Ühel õnnestus jooksu panna ja ka teine pääses koera haardest. Mööda jälgi minnes tabas Quasy ühe päti eramajade vahel. Samal ajal jõudis kohale politseipatrull, kes viis ta politseijaoskonda. 31aastase mehe dokumentide kontrollimisel selgus, et ta oli need koos jopega kortermaja taha jätnud. Teise päti asukohta hakati välja selgitama.

"Mees, kelleni me tänu Quasyle jõudsime, oli nii šokis, et värises. Kas koer teda enne inimesekõrgusele paemüürile ronimist ka näksata jõudis, ei tea, aga teenistuskoerale tähendab käsklus "kinni!", et inimene tuleb kinni võtta. Ikka kihvatas päris kõvasti. Tulla vargile vaid paar maja politseihoonest edasi," ütleb Artjom.

Vanemkonstaabel tõdeb, et kuigi pättide akna taha ilmumine võttis mitmeks päevaks tuju ära, oli juhtumil ka humoorikaid külgi.

"Nagu arvata võib, siis öösel ma magasin. Pätte märkasin bokserites olles. Lasin koera neid taga ajama, aga ise hakkasin kiiresti riidesse panema. Kui aluspükste väel keset Jõhvit ringi jooksma hakata, siis viivad veel hullumajja," muigab Artjom.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.10.2014
Pere päästmine murdvaraste sissetungi eest tõi Kuksile tiitli "Inimese parim sõber 2014"
07.04.2014
Teenistuskoer Blokki tabas metsa põgenenud liiklusrikkuja
21.03.2014
Põgenevad Tapa erikooli poisid võttis kinni politseikoer
19.01.2014
"Politseikoerte maailmas demokraatiat ei ole!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee