Eesti uudised

Eesti elanikud hindavad end õnnetumaks kui venemaalased (51)

Katrin Helend-Aaviku, 13. mai 2014, 07:00
OMADEGA RABAS: Kui eestlane kipub üldiselt enda olukorda kehvaks hindama, siis vähemasti puhta õhu näitajate poolest võime end hästi tunda. Vaata OECD uuringut lähemalt http://www.oecdbetterlifeindex.orgFoto: Aldo Luud

Majandusarengu organisatsiooni OECD rahvusvahelise heaolu-uuringu järgi hindavad eestlased oma rahulolu ehk õnnetunnet 36 riigi seast paremuselt 32. kohale, jäädes alla ka Venemaale.

Uuring põhineb üle 60 000 inimese arvamusel, kes üheteistkümne teemanäitaja põhjal on hinnanud oma elutingimusi ja -kvaliteeti. Heaoluhinnang anti elamispinnale, sissetulekule, töökohale, kodanikuühiskonnale, haridusele, keskkonnale, tervisele, eluga rahulolule, turvalisusele, töö ja puhkuse vahelisele tasakaalule ja sotsiaalsele keskkonnale. Kõigi näitajate kokkuvõttes paigutus Eesti küll veidi ülespoole, 27. kohale, aga oma eluga rahulolu ehk seda, kui õnnelikud nad on, hindasid eestlased väga madalaks.

Kümnepallisüsteemis anti oma eluga rahuloluks vaid 2,1 palli. See on 36 riigi seas üks madalamaid, OECD keskmine on 6,6. Eesti seljatab siin vaid neli riiki: Portugali, Ungari, Türgi ja Kreeka. Kolme n-ö õnnelikuma riigi seas on Šveits, kus inimesed hindasid oma eluga rahulolu koguni 10 palliga, teisena on tabeli eesotsas Norra ja kolmas Taani.

Eestis hindasid nii mehed kui ka naised oma heaolu sarnaselt. Ka haridustase ei mõjuta uuringu järgi eriti eestlaste subjektiivset heaolu.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee