Eesti uudised

TV3 VIDEO: koolipoiss avastas, et Hesburgeri mängu on kaotus sisse kodeeritud  (48)

Toimetas Geidi Raud, 12. mai 2014 20:26
Foto: Kuvatõmmis
Tallinna koolipoiss Aleksandr otsustas oma kätt proovida Hesburgeri poolt loodud köiemängus ning avastas, et mängule on juba eelnevalt sisse kodeeritud kaotus.

Täpselt nädal tagasi postitas kiirtoidurestoran Hesburger oma Facebooki lehele mängu nimega "Köievedu", vahendas "Seitsmesed uudised". Aleksandr aga leidis, et asi on kahtlane, sest siiani oli võitnud vaid üks inimene.

Hesburgeri kõneisiku sõnul on tegemist tavalise mänguga, mis on toiminud aastaid.

Mängu on uurima asunud Tarbijakaitseamet ja Andmekaitse Inspektsioon.

Hesburgeri arendusjuht Ieva Salmela ütles aga, et mäng ei ole pettus. "Sarnaseid mänge on varasemalt korraldatud väga palju. Mängu võitmine otsustatakse serveri poolt juhuslikkuse alusel. Et mängus on võimalik võita, seda kinnitab ka võitjate olemasolu," selgitas ta oma kommentaaris.

"Videos näidatav „mängu koodi kontroll“ (1:23 – 1:36) ei näita mängu koodi, vaid koodi (programmi) tegevuse tulemust. Konkreetsel juhul „nowin“ tähendab, et mängija ei võitnud, aga mitte seda, et mängu (programmi koodi) oleks kaotus („nowin“) sisse kodeeritud," rääkis Salmela, et videos esineva noore arvutihuvilise Aleksandri väited on ekslikud.

Tänaseks on mäng lõppenud ja võitjad välja kuulutatud.