Eesti uudised

Erikomisjon nõuab tallinlaseks registreerimise reklaami lõpetamist (28)

Toimetas Geidi Raud, 12. mai 2014 17:52
Tallinna siluett.Foto: TIINA KÕRTSINI
Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon otsustas esmaspäeval saata Tallinna linnavalitsusele ettepaneku eemaldada koheselt massimeediast reklaam, mis kutsub üles registreerumaks tallinlaseks.

Lisaks toodi välja, et reklaamis on mõned päevad enne europarlamendi valimiste algust eksponeeritud Eesti Keskerakonna esinumber Edgar Savisaar.

„Kui reklaamikampaaniat, milles eksponeeritakse Tallinna linnapead vahetult enne Euroopa Parlamendi valimisi, tehakse Tallinna linna maksumaksjate raha eest, seab see tema kui Euroopa Parlamendi kandidaadi eelisseisundisse võrreldes teiste kandidaatidega. See ei ole kooskõlas poliitilise käitumise hea tavaga ja omab võimalikke tunnuseid avaliku vahendi korruptiivsest kasutamisest," seisab erikomisjoni kirjas Tallinna linnavalitsusele.

„Riigikogu erikomisjon on varasemalt tauninud Tallinna kohaliku omavalitsuste juhtide ebaeetilist käitumist kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eelsel ajal, mis seisnes mitmeti tajutavates reklaamikampaaniates osalemises ja nendeks avaliku raha võimalikus korruptiivses kasutamises," ütles Riigikogu korruptsiooni erikomisjoni esimees Ken-Marti Vaher.

„Tallinna linnavõim ei ole sellest kahjuks teinud muudatusi oma käitumises, mistõttu peab erikomisjon juhtima samale probleemile uuesti teravalt tähelepanu."

Reklaami „Registreeru tallinlaseks!", mida näidatakse erinevates telekanalites, avaldas internetikeskkonnas tänavu 5. mail Tallinna linnakantselei.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee