Eesti uudised

Sotsiaalminister: laste vaesuse tõrjumisest peab saama erakondade ülene eesmärk (7)

Toimetas Geidi Raud, 12. mai 2014 16:34
Helmen KüttFoto: PM/Scanpix
Valitsus andis täna riigikogu menetlusse lastetoetusi tõstva seaduseelnõu. Sotsiaalminister Helmen Küti sõnul tähistavad uue koalitsiooni lastele suunatud sammud murrangut senises perepoliitikas, kuna viimati tõusid lastetoetused 2004. aastal.

„Julgen öelda, et tegu on ajaloolise eelnõuga, mis seaduseks saades puudutab ligi 270 000 last ja nende vanemaid ning sellega kaudselt kõiki Eesti inimesi. Eelnõu viib ellu 20. märtsil Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna vahel sõlmitud koalitsioonileppe kõige esimesi ja olulisemaid lubadusi – riik hakkab alates uuest aastast maksma kõigile pere esimestele ja teistele lastele senise 19,18 euro asemel 45 euro suurust toetust," märkis Kütt oma pöördumises.

"Samal ajal tõuseb kolmanda lapse toetus 100 euroni kuus ning vajaduspõhised peretoetused suurenevad 4,7 korda, kerkides 45 euroni kuus."

Lastetoetuste tõstmine võimaldab ministri sõnul otsustavalt võidelda laste vaesusega, mis on aastaid olnud ühiskonna kõige põletavamaks lahendamist vajavaks probleemiks. „Usun, et laste vaesusest välja aitamisest kujuneb erakondade ülene ja ühiskonda ühendav eesmärk, millesse kõik parlamendierakonnad annavad oma panuse," sõnas Kütt, peatudes pikemalt oluliselt kasvavatel vajaduspõhistel peretoetustel.

„Olgu meie üheks sihiks Eestis nelja aasta jooksul likvideerida laste süvavaesus. Eelmisel aastal sündis Eestis 13 831 last. Pakun, et aastal 2018 peab see number olema vähemalt tuhande võrra suurem," pöördus minister saadikute poole.

„Laste süvavaesuse kaotamine ja sündimuse tõusule pööramine on väga suured väljakutsed. Täna on teie ees eelnõu, mis võimaldab astuda nende eesmärkide suunas väga jõulised sammud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee