Eesti Pandipakend tutvustas lõppeval õppeaastal 3200 koolilapsele pandisüsteemi toimimist ja pakendite taaskasutusvõimalusi. Foto: Eesti Pandipakend
Toimetas Kristin Aasma 12. mai 2014 15:15
Eesti Pandipakend tutvustas lõppeval õppeaastal 3200 koolilapsele pandisüsteemi toimimist ja pakendite taaskasutusvõimalusi. Tegemist on osaga suuremast ettevõtte poolt algatatud haridusprojektist, et näidata noortele, mis taaraautomaati viidud pakenditest edasi saab.

Sügisel alanud keskkonnateemalistest õppekäikudest võttis esmalt osa pea tuhat Tallinna kooliõpilast. Kevadel laienes haridusprogramm üle-eestiliseks, mille tulemusel külastas pandipakendite käitluskeskust veel 2200 last.

Külastuste käigus tutvustati õpilastele pandiga plekkpurkide, klaas- ja plastpudelite taaskasutamise võimalusi, näidati illustreerivaid videolõike ning tehti üheskoos keskkonnateemaline viktoriin. Õppetunni põnevaimaks osaks kujunes võimalus katsuda oma käega plastpudelist valmistatud fliispusa või näiteks plasti graanuleid.

Selleks, et jõuda veelgi suurema hulga lasteni, plaanib Eesti Pandipakend sügisest haridusprojektiga õpetajate kaasabil jätkata.

Eesti Pandipakend alustas keskkonnateemalise haridusprogrammiga 2012. aastal. Siis võttis projektist osa 70 kooli üle Eesti, kes kogusid üheskoos kokku ligikaudu 45 000 pandipakendit. Käesoleval õppeaastal jätkunud haridusprogrammist võttis osa 138 kooli üle Eesti.