Eesti uudised

Riigikogulane: käibemaksuseadus toob riigile miljoneid lisakoormust (9)

Siim Randla, 12. mai 2014 07:59
Viktor VassiljevFoto: Liis Treimann / Postimees
Riigikogu keskerakondlasest liikme Viktor Vassiljevi hinnangul võib riigikogu poolt vastu võetud käibemaksuseaduse muutmise seaduse, millega kohustatakse deklareerida 1000 euro piiri ületavad tehingud, lisakoormus riigile ja ettevõtlusele, maksta kuni 80 miljonit eurot aastas ning seni on just väikeettevõtjaid piirangute ja kohustustega ahistatud- nüüd on nad vaikimisi potentsiaalseteks maksupetturiteks tunnistatud.

Vassiljev usub, et ettevõtete raamatupidajate töökoormus suureneb, raamatupidamistarkvara vajab uuendamist, mis on väikefirmale suur väljaminek, lisaks peab väikeettevõtte raamatupidaja tegema iga kuu aruandeid ja tahab iga kuu palka saada, selgitab ta.

“Lisaks saab riik toreda andmebaasi, kus väikeettevõtja iga samm dokumenteeritud, kes teab, milleks heaks või halvaks kasutuskõlbulik.”

Samal teemal

Vassiljevi arvates ei tähenda välisosalusega suurettevõtetele uus seadus midagi- kui raamatupidamisosakonnas kümned inimesed tööl ja tulu kanditakse sadades miljonites riigist välja, ei loe üks aruanne ees või taga midagi.

“Aga riigi alus ja rahva elatusallikas on väikeettevõtlus. Seni on just väikeettevõtjaid piirangute ja kohustustega ahistatud, nüüd on nad vaikimisi potentsiaalseteks maksupetturiteks tunnistatud,” ütleb ta.

Vassiljev teatab reformierakondlastele, et ärgu pidagu Eesti ettevõtjat endast lollimaks: küll ta kirjutab nüüd arveid, mis seaduse seatud piirist väiksemad. "Minu poole on pöördunud samas mitmed ettevõtjad, kes tunnevad muret Eesti ärikeskkonna läbipaistvuse pärast ning minu hinnangul aitab uus kord selle paranemisele selgelt kaasa," on öelnud peaminister Taavi Rõivas E24 teatel Vikerraadiole. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee