Õhtulehe pulmablogi

Pulmablogi: millist ülikonda peigmehele osta? (6)

Meelike Eenpuu-Villup, 11. mai 2014, 15:47
Foto: ALDO LUUD
Ülikond. Järjekordne punkt eelarves. Seda oli meil kindlasti vaja, sest kuigi varasemalt on Hollandlasel ülikond isegi kuskil olemas, siis on see pärit nii kaugest ajast, et enam selga ei mahu.

Ja koheselt sai selgeks räägitud ka ülikonna eesmärk - osta ikka selline, mida saab ka hiljem kanda. Sest pulmadeks mõeldud ülikonnad kipuvad väga ülepakutud olema, läikivad ja sädelevad nagu pühademunad ning ilmselgelt mõeldud kandmiseks vaid korra elus.

Selliseid näeb second hand poodides päris tihti, mis sellise helkiva pintsakuga ikka pärast teha, kui üliodavalt maha müüa. Lootes, et ehk keegi tahab. Meie aga püüame praktilisemad olla ning seega tuli leida piisavalt kena, aga siiski neutraalse välimusega ülikond, mida mujalgi kanda kõlbab.

Kui algul hindasid vaatama hakkasin, tuli küll õudus peale. Siinsetes poodides võis leida lausa 600 euroseid ülikondi.

Odavamad, H&M ning C&A kaubamärgi omad, olid nii 200 euro kanti, mis iseenesest polnudki väga hull summa. Ka Eesti rõivatootjate kodukatel ringi uudistades tundus, et 200 eurot on hea hind.

Vahepeal oligi tunne, et äkki peab ka ülikonna Eestist ostma. Kleidi õmblemiseks lähen nagunii suvel Tallinna, siis üks minek. Foorumites soovitati küll igasuguseid veebipoode, aga mina sellesse hästi ei usu.

Ka pakkus Hollandlase vend välja idee, et prooviks enne mõnd firmakat ülikonda selga (neil mõlemal on mingi firmamärkide kultus) ja siis nende mõõtude järgi otsiks Ebayst omale samasuguse, näiteks juba kasutatud ülikonna.

Idee on ju hea, aga milline on tõenäosus, et just sobiv mudel, sobivas värvitoonis ja õiges suuruses just meile vajalikul hetkel olemas on?

Ülikond on ikka selline asi, mida peab enne ostmist selga proovima. Mõõdud võivad ju klappida, aga ometigi pintsak ei pruugi ideaalselt sobida. Ja kuna keegi selle ideega eriti rohkem ei tegelenud (mina jäin ikkagi idee juurde ülikond poest osta), siis sinna see uhke Hugo Bossi ülikonna omamise unistus ka jäi.

Vahepeal oli mõte, et vaataks ühte outlet´i keskusesse, seal samamoodi Hugo Bossi pood olemas. Aga minek viibis ja viibis, küll ei olnud Hollandlasel aega, küll polnud ta vennal aega ja jällegi, minemata jäi.

Läksime siis kolmekesti - mina, hollandlane ja ta vend - ülikonda ostma.

Algul olin pisut nördinud, et ka Hollandlase vend end sappa haakis. Seda üürikest aega, mis me vahel ka kahekesti veeta saame, niigi napib. Samas oli ta oma nõuannetega täitsa abiks, on ta ju varemgi ülikondi omale ostnud. Ilma temata oleks ka muidugi hakkama saanud, vahest kiireminigi - ma oleks lihtsalt kaubamaja töötajalt abi küsinud ja kõik. Sest suurusnumbrites ei osanud meist kolmest keegi eriti orienteeruda, tuli vaid erinevaid suuruseid selga proovida.

Kui algselt arvas Hollandlane, et ta tahab tumesinist või musta ülikonda, siis poes leidsime, et hall on ka täitsa hea värv. Kohe nii hea, et muid toone me kaaluma ei hakanudki.

Veel üllatas Hollandlane valikut tehes küsimusega "aga mis sina arvad?". Seda poleks ma oodanudki, sest ülikond on ju temale ja peamine on, et just TEMA sellega rahul oleks. Ometi hindas ta ka minu arvamust. Mis on muidugi hea, ega ma ei kurda.

Nii sai siis lõpuks, peale pikka proovimise-kaalumise-sobitamise protsessi valitud tumehall, kerge triibuga pintsak. Kinnitust sai jälle tõsiasi - rõivad riidepuul osutuvad seljas tihti paremaks, kui nad välja paistavad.

Esmapilgul pisut nohiklik pintsak oli lõpptulemusena - valge särgi ja samast materjalist pükstega - seljas täitsa 5+. Ja hinnaga olin mina väga rahul: pintsak 50, püksid 30, valge triiksärk 19.90 euri. Lips jäi seekord veel ostmata, seda jõuab. Punast lipsu ikka kuskil müüakse.

Nii et peale pikka-pikka jamamist ja rääkimist on meil lõpuks riidekapis korralik ja soliidne ülikond olemas. Ost jäi kenasti eelarvesse kah, see peamine.

*****************************************

Just käisime ka selles kurikuulsas outlet´i keskuses. Ja tõepoolest, isegi 200 euroga oleks saanud Hugo Bossi ülikonna. Või 280 euroga Calvin Kleini oma. Muidugi üksikud mudelid olid nii soodsad, aga põhimõtteliselt ei lähe ka vinge firmakas ülikond siin Hollandis hingehinda maksma. Noh, mõni teine kord siis. Siis, kui rikkaks saame.

Samal teemal

17. juuli 2014, 15:22
Pulmablogi: paberimajandus vol 3 ehk lõpp paistab
25. juuni 2014, 17:22
Pulmablogi: pulmadeni on jäänud kaks kuud, kas püsime ikka graafikus?
20. juuni 2014, 11:36
Pulmablogi: paberimajandus vol 2 ehk kaua võib?
13. juuni 2014, 18:54
Pulmablogi: pulmadeks saledaks ehk 1800 minuti väljakutse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee