Foto: Reuters / Scanpix
BNS 9. mai 2014 21:02
Ukraina sadamalinnas Mariupolis sai reedel valitsusvägede ja venemeelsete separatistide kokkupõrgetes surma 21 inimest, ütles Ukraina siseminister Arsen Avakov.

Vägivallas hukkus 20 mässulist ja üks miilitsatöötaja," kirjutas ta oma Facebooki lehel. Uudisteagentuur Interfax ütles, et Ukraina sõdurid kasutasid Mariupoli miilitsajaoskonda tagasi vallutada üritades suurekaliibrilisi relvi. "Tehti katse vallutada [miilitsajaoskonna]hoone tagasi ilma mingite eelnevate nõudmisteta ja järgnes täiemahuline lahing, millega liitusid ka abiväed riigi relvajõududest ning rahvuskaardi Omega allüksusest... tapeti märkimisväärne hulk terroriste," ütles Avakov.

Miilitsajaoskond on leekides, lisas ta. "Kiievi-vastased miilitsatöötajad, kes olid tulekahju puhkedes hoones sees, evakueeriti kiiresti. Paljud hüppasid akendest välja," teatas kohalik meedia.

Briti telekanal ITV News teatas Twitteri vahendusel, et Mariupolis on käigus raskerelvad ja linna täidab põlevate rehvide suits. "Igal pool on snaiprid. Raskerelvad. Otse minu kõrval sai üks mees pihta. Must suits linna kohal," ütles telekanali operaator Daniel Demoustier. Kesklinnas oli näha Ukraina sõjaväe soomukeid. Mariupoli miilitsajaoskond on täielikult maha põlenud, teatas uudiskülg 0629.ua viidates Ukraina Ülemraada saadik Oleh Ljaško postitustele sotsiaalmeedias.

"Snaiprid on tapnud Dnipropetrokovski brigaadi komandöri Serhi Demõdenko. Rahvuskaardi komandör Serhi Sabõnski on raskelt haavata saanud. Mariupoli miilitsaülem Valeri Androštšuk on kadunud..." kirjutati portaalis

Samal teemal

Kommentaarid  (45)

m 13. mai 2014 19:53
Tahad youtubest videot oma arvutisse videona või helina, kasuta http://downyou.tk
ei saa aru 11. mai 2014 15:56
kuidas kari pärdikuid kes elab Ukraina pinnal, sööb selle riigi leiba ja teeb kõik et riiki kukutada? Mis on lahti selle kodumaata ahvikarjaga, kes ei austa korda, riigivõimu ega seda samust maanurka kus nad elavad (loe: lagastavad)
Mis elukas on Ukraina Venelane??? On tegfu üldse inimesega? Või lihtsalt kahejalgse inimesesarnase moodustisega? Kuidas on võimalik marodööritseda oma kodulinnas kus sa elad? Järelikult pole neil ei kodu ega kodulinna. Kõik kellest jõud üle käib ja kes pole "oma"( georgi lindikesega rõvetsev pärdik) - see tuleb kas tappa või vägistada? Mis inimesed need on? kust nad tulevad? Millises hällis ja millises kodus on selliseid kasvatatud? Milline lapsepõlv neil on olnud? Milline kool?
Vaadetes kaadreid venemeelsete käitumisest ja keelekasutusest jääb mulje et tegu ei ole riigikodanike ega inimestega. Purjus, ruigav ja lõpmatuseni ropendav kari ei ole kindlasti "rahumeelne elanikkond" nagu vene välisminister Lavrov püüab maailmale serveerida vaid hoopis vene terroristide ja marodööride jõugud keda Moskvast jõhkratele tegudele ärgitatakse ja relvade ning laskemoonaga varustatakse nagu näljaseid shimpansse.
Kelle on seda vaja? mida Putin ise mõtleb? Ja kas see kremli elukas üldse mõtleb?
Kas maailm, euroopa ikka näeb nüüd lõpuks seda metsikut röökivat ja laamendavat karja? Seda karja kellele euroopa tahtis anda viisavabaduse(?)ja lasta neil valguda kõigisse euroopa riikidesse.
Kole on näha ja mõelda mis toimub Ukrainas+ jääb ainult loota, et maailm seda nii kergelt ei unusta. Jääb loota, et ka Euroopa võtab eest roosad prillid ja teeb lõpuks tõsised järeldused idast valguva ohu kohta ning suleb kindlamalt piirid selle kurjuse riigi ning rahva ees.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS