Eesti uudised

GALERII: Pronkssõdur mattus lilledesse

Õhtuleht.ee, 9. mai 2014 18:27

40 KOMMENTAARI

t
to Onu Willi/ 10. mai 2014 21:32
see on kõrgelaubaliste poolt puhas populism,ise nad enda sangareid üldse ei matnud,sealt ka praegu mustad kaevajad.Laibad neil jäid lebama sõjaväljal kuni 1956 aastani,siis lihtsalt künti traktoritega maa ära ning istutati mets,metsa järgi neid ka praegu otsitakse.Youtube Черные копатели.
r
raivo/ 10. mai 2014 20:43
tehku seal ,mis tahavad.peaasi,et keset linna ei kõigu ja auto alla ei jää ja keset linna ei räuska.meil selle mammona kogumisega kõik kangelased meelest läinud.neil omad tavad ja meil omad ja üksteist pole mõtet niisama torkida.
r
rahu!/ 10. mai 2014 15:38
milleks kisada? Igaüks tähistab, mida tahab! Olgem rõõmsad Euroopas,, okupeerigem ise teisi rahvaid (praegu Kesk-Aafrikas). Eks aeg annab ka meie tegudele arutust maailma silmis!
9. mai tähistamine ei tohiks ju kedagi häirida: pole vaja sinna kalmistule minna ega vahtida, mis seal tehakse. Istugem kodus ja võtkem viina Euroopa päeva ülistuseks!
o
Onu Willi/ 10. mai 2014 14:41
Häbi ja piinlik on nendesamade venelaste ees kes omi langenuid meeles peavad, mäletavad ja nende mälestusmärgid lilledega üle külvavad! - Meie Võidupühal näeme Vabadussõja mälestussammastel üksikuid nukras üksinduses lillekimpe, näib, et kui venelased pole kedagi ega midagi unustanud, siis eestlased on omad sõjaohvrid totaalselt ära unustanud. Mõned meie poliitikud, et tähelepanu äratada, panevad kuhugi pärjakese aga rahvas tervikuna on suhteliselt külm, ainult kampaaniakorras suvatsetakse mõni odavam lilleõieke mõne samba jalamile panna, muidu nagu poleks meie asigi. Kes venelasi organiseeris Tallinnas ja mujal Vabariigis? Kas jälle Putini "salajase ringkirjaga" tehti asi ära?
t
Tegelikkus/ 10. mai 2014 10:15
Ajaloost peaks ka seda mäletama, et tänu Stalini reeturlikule tegevusele ja kokkumänguga Hitleri Saksamaaga (Molotov-Rittentropi pakt) saigi II maailmasõda võimalikuks. Kui Stalinil ei oleks olnud terroristlikke plaane vabade Euroopa riikide suhtes, täpselt nii nagu praegu Putinil, ei oleks seda sõda üldse toimunud. See nn Võidupüha on tegelikult terroririikide (Saksamaa ja NSVL) poolt alustatud massimõrva lõpp eelmisel sajandil.
v
vabariiklane/ 10. mai 2014 10:06
ö
öösel olla nähtud/ 10. mai 2014 06:38
koerakindralit seal koogutamas koos punarottoravatega.
m
Metskapten/ 10. mai 2014 06:03
Õnneks aeg teeb siiski korrektiive ja ühel hetkel komandör vaatab rehnungi üle !

a
aD/ 10. mai 2014 00:37
viitsiks veel körgelt austatud kultuuritoojatele meelde tuletada , et suur ja üliinimene peeter pervöi lemmikkurtisaan oli kahjuks ainult talupoja perest pärit leedu soost naisterahvas, kes sünnitas suurele vene sangarile 7 last. leedulane ja saksakeelne.
v
vermaht/ 10. mai 2014 00:25
vöta rahulikult. venelased said pärisorjusest vabaks u. 50 a. hiljem kui tsuhnaad. kirjaoskuse said venelased alles 150 a. hiljem kji tsuhnaad. pärisorjusest said venelased ainult seetöttu, et kaotasid häbiväärselt ja haledalt liitlastele krimmi söja aastal 1854...
a
aiku/ 10. mai 2014 00:24
Isegi kell 20 õhtul oli seal sellised ummikud ja tuhanded inimesed. Jube. Aga lillemüüja sai aasta teenistuse.
p
9. mai 2014 23:47
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
o/ 10. mai 2014 10:02
sa ikka täiega lollakas
k
kahjuks/ 9. mai 2014 23:43
maailmasöjas polnud vöitjaid!
Se söda on ja oli yks suur häbiplekk ajaloos!!
m
mh/ 9. mai 2014 23:38
oi, Kristjan Palusalut alustatakse jälle. Tore kui keegi talle vahest lilli viib.
h
Hehh/ 9. mai 2014 23:33
Lehvitavad seda vene lippu möllavad seal surnuaial. Provokatsioon kuidagi ei õnnestu :) Eestlane on õnneks suht konservatiivne, vaoshoitud, tagasihoidlik, kalkuleeriv, tõesti on paha vaadata kui inimene kellel on käes vaba meedia internett jne. ei suuda saada adekvaatset infot kus on hea olla ja kus ültse olla, et ta lehvitab siin vene lippu ja unistab putini võimu all olemisest( sebi puutini konto nr. ja tee talle stabiilselt ülekandeid, tagasi ju enivei midagi ei saa). Samas las nad austavad oma päritolu korra aastas.
p
piibeleht/ 9. mai 2014 23:22
Ainult siin võib kuulata seda vahk viha ,kus ma kunagi pole sõna võtnud,häbi,kes räägivad ühe või teise poolt.Oli maailmasõda ja inimsed ja rahvad kannatasid.Siiamaani mälestame neid kõiki. Nagu ütles J.Liiv "Kes ei mäleta minevikku,see ei ela tulevikuta.
p
piibeleht,/ 9. mai 2014 23:30
Vabandust,tahtsin öelda "Kes ei mälta minevikku,see elab tulevikuta2

t
to to venelane/ 9. mai 2014 22:18
venelased on arvamusel et nende ühikondlik elu peab läbi käima surnuaial,vaimised ,koosolekud ,allkirjade kogumine jne.Progressiivne kontingent või vaadata seda diskrimineerimis vinkli all ning võib tulla järjekordne rahvusvaheline skandaal.
s
seltsimees Mutter/ 9. mai 2014 21:32
Saksa sõjaväes teenis esialgselt 700 000 nõukogude inimest ,sõja lõpul oli see arv 900 000.Seltsimeestel lõõb tavaliselt ku.. pähe kui seda mainida 1.СС Дивизия Нибелунги,СС Дивизия 31 января,Легион Идел Урал,1-я Русская бригада СС Дружина(kaks korda ületas rindejoone)rindejoone,vaheldumisi võitles nii sakslaste kui ka venelaste vastu
t
To vene valitsus!/ 9. mai 2014 21:22
Ei tea,kust sa sellised andmed võtad,kuid mina ei seoks ennast mitte kunagi slaavi naisega,isegi ei kepiks vist!Ja arvan,et enamik minu tuttavatest on sama meelt.
x
xvcc/ 9. mai 2014 20:34
Lilled väga ei käi asjaga kokku minuarvates. Leitud mürsud peaks sinna hoopis vedama.
c
copy lugupeetud stalinistile/ 9. mai 2014 20:29
Teil venelastel kulus alla aasta, et igaveseks hävitada sajanditepikkune saksaviha eestlaste hingedest. Hitler oli päästja kordades jubedama käest. Tõepoolest kahju, et nii lühikeseks. Aga olgu ka Hitler neetud, sest ilma temata poleks ka punakatk niisama lihtsalt Eesti pinda rüvetama pääsenud.
t
Thomas Ermajok/ 9. mai 2014 23:31
Need keda venelasteks peate olid tegelikult juudid. Ca 90 % komissaridest olid juudi rahvusest.
Küsimus on 700 aastat sakslaste all või aasta juudi timukate meelevallas,
o
Olev Vallimaa/ 9. mai 2014 20:13
Me ei unusta ega andesta MITTE KUNAGI neid inimsusevastaseid- ja sõjakuritegusid , mida meie idanaabritest punaokupandid panid toime Eestis ja teistes nende poolt okupeeritud Balti riikides. PÕLEGU SELLE SAASTA JA NENDE TÄNAPÄEVASTE JÜNGRITE HINGED IGAVESEST AJAST IGAVESTI PÕRGUS...kus ongi nende tegelik koht! PUNKT
j
JAp/ 9. mai 2014 23:45
NAd piinlevadki, neile on pandud sisse tonnide viisi lollust, seitse kirsatäit labasust, kamazi koorem madalalaubalisust ja ära võetud kaarikutäis Romanove. KAhjuks see rahvus üiinleb korralikult, nende õnnistus on vene meedia, ta ei saa kunagi teada kui loll ta on ja samas kui tark võiks ta olla.
p
pronkssödur/ 9. mai 2014 20:03
Tore,et venekeelsed austavad ja armastavad meie olympiavöitjat KRISTJAN PALUSALU ja viivad lilli ja pärgi tema järgi tehtud pronkssödurile ! Veelkord suur aitäh neile selle eest !
k
9. mai 2014 19:59
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
c
copy/ 9. mai 2014 20:41
Meie leiname neid, kes iganes söandasid vastu hakata punasele katkule - jubedaimale haigusele Euroopas viimaste sajandite jooksul. Mida teie füürer siiani ülistab. Muidugi, ega tal muuga kelkida pole ka.
t
Tanu/ 10. mai 2014 02:23
Ameeriklastele nad soja voitsidki!
s
siin ei sõimata kedagi/ 10. mai 2014 07:43
ei teagi, mis seal tegelikult juhtub, viinapudel on kaasas neil ja PÕHISEADUS EESTI oma muidugi.poleks seda nende võitu,mille nad panevad eranditult enda arvele,poleks seda õudset karja rossiaihalejaid .Hea, et see enam keset Tallinna linna ei toimu.

v
viljandlane/ 9. mai 2014 19:51
Juba mõnda aega suhtun ma ülima vastikusega punastesse nelkidesse ja ei kavatse neid enam iialgi kellelegi kinkida-kuradi tiblade lill!
s
9. mai 2014 19:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
g
Google Translate/ 9. mai 2014 22:23
Tõeliselt intelligentne tekst! Mida te kogu aeg tsuhnaatate? Debiilsus pressib igast lausest vägisi välja. Fakt on fakt ja jääb faktiks: kohver ei ole kodumaa, vant ei ole inimene. Kolmas, isegi neljas põlvkond venelasi kummardab midagi, millel pole ei ajaloolist ega juriidilist alust. Minge elage Põhja-Koreas kui kamunism nii väga meeldib! Siin maal kehtib valge inimese seadus. 200 aastat tagasi oli suur ja sügav madalseis, kuna jopskid Venemaalt tahtsid järjekordselt naabreid laiaks astuda. Millest me õige räägime? Okupatsioonist alates Põhjasõjast? Hakake ükskord aru saama - see maa ei ole vabatahtlikult mitte kunagi olnud Vene riigi osa! Lugege vähem Lenini teoseid, äkki näete oma ninast kaugemale.
f
for ever/ 9. mai 2014 19:22
Sõnum maailma rahvastele!
Vene sõdur pole mitte kedagi ega mitte kunagi vabastanud!
Kõikjal, kuhu oli astunud vene kirsa, algas terror, vägivald ning tapatöö naiste, laste ja vanurite kallal.
Avalik pöördumine 9. mai eel
Seoses Teise maailmasõja Euroopa-lahingute lõpu aastapäeva lähenemisega on aktiviseerunud Venemaa ja kohalike okupantide propagandapasunad.
Ülistatakse jälle Punaarmeed ja "suurt vene rahvast", kes - Moskva tõlgenduse kohaselt - "vabastas Euroopat ja maailma" ning "tõi õnne ja õitsengut” meie õuele.
Pealetükkivalt ja häbematult nõutakse tänulikkust ning alandlikku lugupidamist riikidelt ja rahvastelt, keda nö. vabastati.
Oma lähinaabrite suunas aga vibutatakse noomivalt näppu ja ähvardatakse kohalike kolonistide rahutustega, kui me piisavalt Moskva meele järgi ei taha olla.
Mida aeg edasi, seda räigemaks ja agressiivsemaks need avaldused ja ka teod muutuvad.
Peale suurvene mõttelaadi, mis ulatub kaugele enne kurikuulsat enamlaste riigipööret, ammutatakse tuge ja ideoloogilist jõudu ka "sõdur-vabastaja" müüdist.
Selle vana propagandakronu räpaste kapjadega trambitakse tänaseni Euroopa rahvaste õiglustundel ja lollitatakse maailma seda osa, kellel polnud "õnne" selle sõduri toodud "vabadust" kogeda.
See räige ja alatu "vabastaja"-müüt tuleb kommunismi kuritegude hukkamõistmise käigus otsustavalt kummutada, et võtta pinnas"uusvabastajate" idanemiseks.
Vene sõdur on Ida - Euroopa rahvaste mõrtsukas!
t
Targutaja/ 9. mai 2014 19:53
Pole vist keegi kunagi osanud nii tabavalt kogu viha ja põlgust kokku võtta.
u
Uskumatu../ 9. mai 2014 22:27
Sellist punast jura saab tulla ainult nõukogude inimese järglaselt. See vanaema oli viga. Kahjuks.
k
krdi tiblade pidu ja pillergaar/ 9. mai 2014 19:20
riigivastane sümboolika igalpool
a
astra/ 9. mai 2014 19:15
nägi ise, kuidas soome tollis rebiti yhe tibla autolt see kartulimardikas maha....
leedu keelas need lindid ära. miks eesti ei keela???????????? täna yks vene vanamutt oli need lindid pähe sidunud ja nelk oli näpus. õudne. nagu venemaal ela.
t
tire/ 9. mai 2014 19:14
Eetis on rohslisi mehi- ja naisekisi näha. Sõjavägi üritas hommikul planaaritult lahkuda aga keegi sai õhtuni käe ette.
m
Maimu/ 9. mai 2014 19:12
Ja peale lillede panekut minnakse tantsulkale.Ja pidu hommikuni.
p
Palusalu/ 9. mai 2014 18:50
väärib siis igavest AUSTUST. Aga palun mitte risustada tema mälestust kartulimardika-aulintidega...

r
rein/ 9. mai 2014 18:40
päris kirev kostüümiparaad. mingil hetkel saab sellest üks lõbus show

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee