Maailm

FOTOD: Ukraina valitsusvägede ja venemeelsete separatistide kokkupõrge Mariupolis

Toimetas Geidi Raud, 9. mai 2014 16:51

8 KOMMENTAARI

p
Proff/ 9. mai 2014 22:21
d
Demokraatia vs diktaator Putin/ 9. mai 2014 19:36
Jälgige rahvas mis toimub, Putini Venemaa on 13a. peedistanud inimeste ajusid, see toimib, isegi mõnede minu tuttavate eestlase ajud on ära pestud, kes vaatavad vene kanaleid. Minu tuttav jäi uskuma, et maidani omad said võimule ka tänu automaatidele, maidan oli rahvarevolutsioon kus oli 2 miljonit protsestijat, ilma relvadeta:P see mis kaadreid vene meedija näitab ja juttu sinna juurde räägib, on venemaa huvides.
.
.
Kas mõni venelane oskab ka loogiliselt oma peaga mõelda järgmiset küsimuste peale.
.
.
1. Küsimus. Miks venemaal puudub vaba ajakirjadus aga igas demoktaarlikus riigis on see olemas.
Vastus: Kuna võimul on KGB endine ohvitser kes on endale 40 miljardit rahva vara varastanud, siis on vaja kuidagi võimu hoida, kõige parem võimu hoidmise viis ja enda populaarsuse tõstmiseks on leida venemaale vaenlane. Antud juhul sobib selleks ameerika ja kogu euroopa ning üldse demokraatlik maailm. Kõige kindlam on hoida kogu televisjoon ja raadio oma kontrolli all. Nüüd tahab Putin veel endale allutada internetti, on juba võetud kontroll facebooki üle, varsti võetakse vastu seadus, et kõik interneti serverid peavad asuma venemaal ja päevad säilitama 6kuu info.
.
.
2. Miks võeti venemaal vastu seadus, kus võib sanksioneerimata miitingul osalemise eest määrata inimesele 25 000 eurose trahvi.
.
Vastus: Eks ikka selleks, et keegi ei julgeks demonstratsioone korraldada, lähed miitingule ja trahv on nii suur, et korter võetakse ära.
.
.
3. Miks hirmutatakse inimesi mingite bandeeralastega, keda pole tegelikult olema.
.
Vastus: Mingeid bandeeralasi pole olemas, igas demokraatlikus ühiskonnas, nagu Ukrainaski on parempoolse ja vasakpoolse mõtlemisega inimesed, Venamaa oma vaenlase otsimise taktikaga, on nimetanud parempoolseid bandeeralasteks ja näha on et see müüb, sest täna isegi saunas venelased rääkisid, et kui neid bandeeralasi ainult ei oleks. Ukrainas pole kunagi kiusatud venelasi, lihtsalt see riik on teel demoktaatia poole ja on palju korruptsiooni.
.
.
4. Miks Venamaa käitumine on hetkel selline, nagu on.
.
Vastus: 1.Putini reiting on tõusnud, vargal on vaja ikka ju võimul olla, mida rohkem oled kokku varastanud, seda rohkem on kaotada.
2. Venamaal on vaja uusi territooriume et suurendada oma mõjuvõimu regioonis.
3. Venemaa tahab ida Ukraina annekteerimisega ehitada oma gaasijuhtme euroopasse, et ei peaks Ukrainale maksma transiidi eest. Krimmi hõivamisega ei pea enam Krimmis asuvate sõjaväebaaside eest maksma Ukrainale.
.
.
Lõpetuseks, kellegil pole mingit viha venelaste, kui rahvuse vastu, lihtsalt kurb on vaadata kuidas venemeelne Putini meedija teeb massidega mida tahab.
h
Hämmastav,/ 9. mai 2014 18:53
et paljude eestlaste jaoks oli Doku Umarov vabadusvõitleja, kuigi tema ohvriteks olid ka tsiviilisikud, mitte ainult sõdurid, kuid inimesi, kes tõesti võitlevad oma kodu eest ja omavad teistsugust arvamust, kui nn. riigijuht, need on siis terroristid.
h
huirrrraaaaaa/ 9. mai 2014 18:21
ukrainlastel on nii mõnus oma kodanikke Peetruse juurde saata,ei saa pahaks panna keegi.
Nad võitlevad näljaste prussakate ukrain laste ja venelastega,ega nad mõrvarid ole.
e
eestlane/ 9. mai 2014 18:06
Soovin ukrainlastele edu võitluses terroristidega!!!!
p
Proff/ 9. mai 2014 18:04
Ukrainal ei ole täna legitiimset valitsust. Presidendiks on Janukovitš kuni uued valimised suudetakse läbi viia. Praegu võimutsevad Ukrainas Klitškode kaikamehed, kes pidid lääneriikide toel Euroliidule kuuleka valitsuse pukki upitama. Ukraina rahvas ei soovi elada €uroliidu diktaadi järgi. Krimmi Referendum näitas selgesti rahva tahet. Millest ametnikud siin aru ei saa?!
e
Enn/ 9. mai 2014 17:25
Need terroristid pole venelased vaid venekeelsed nõukogude inimesed.
ä
Ärbert/ 9. mai 2014 17:10
Viienda pildi peal on näha, et terroristid on allaandmise märgiks valge lina üle rõduserva riputanud. Ilus vaadata.