Midri ökojumestuse blogi

Traditsiooniline akneravi (2)

Õhtuleht.ee, 9. mai 2014, 10:56
Foto: niilodesign
Akne ravimeid on tänapäeval tohutus valikus ja kogu aeg töötatakse välja uusi lahendusi. Isiklikust kogemusest lähtudes toon välja mõned neist.


Enamlevinud ravimid, mida kirjutatakse välja nahaarstide poolt on näiteks(väljatoodud toimeained):
Differin – adapaleen( toimib nahka uuendavalt nagu A-vitamiin).
Skinoren – mikroniseeritud aselaiinhape(antibakteriaalne, vähendab pigmentatsiooni).
Duac Gel – klindamütsiin(antibiootikum, mis pärsib põletikku tekitavate bakterite kasvu, eelkõige Propionibacterium acnes), bensüülperoksiid(antibakteriaalne, komedoone lahustav ja nahka mingil määral ka kooriv).
Dalacin – klindamütsiin.
BP5 – bensüülperoksiid.

Neid kõiki olen ise teismelisena proovinud. Tulemusteta!
Veel kirjutatakse välja antibiootikume ja antibeebipille ning spetsiaalselt akne raviks loodud Roaccutane´i. Preparaate, mida raviks väljakirjutatakse on veel palju, aga ma toon välja ainult need, mille kohta isiklikust kogemusest lähtudes oskan rohkem rääkida.

Kõik eelmainitud variandid on organismile laastavad.
Antibiootikumid ei tapa mitte ainult organismile mittevajalikke baktereid vaid ka neid, kes meile funktsioneerimiseks vajalikud. Kuuri alustades võiks olla teadlik, et tulemusena võivad välja lüüa probleemid, mida varem pole kunagi esinenud ning nendega tegelemine võtab juba oma aja. Sellepärast pean antibiootikumide kasutamist akneravis väga kehvaks valikuks.

Antibeebipillid hormoonide mõjutajana annavad päris kiiresti hea tulemuse. Naha seisund korrastub probleemideta, paljudel paraneb elukvaliteet üleüldiselt(karvakasvu aeglustumine, juuste aeglasem rasuseks muutumine jne). Antibeebipille ei saa ega tohi aga lõputult tarbida. Ise olen kogenud, et positiivne mõju nahale võib kesta maksimaalselt aasta. Kui organism harjub olukorraga ja akne tekkepõhjusi ei ravita, siis ei anna ka pillid ühel hetkel enam tulemust. Teadma peaks sedagi, et üldiselt pillide kasutamise lõpetamisel naha olukord muutub väga kiiresti veel halvemaks kui oli enne pillide kasutamist. Kuna hormoonid ei ole enam mõjutatud pillide näol välisest toetusest, siis tasakaal läheb veel rohkem paigast ära.

Roaccutane on paljukiidetud ravim, mida ma ise õnneks elus kasutanud pole ja selleni kunagi ka ei jõua. Ravi tulemus on uskumatult hea naha väljanägemise seisukohalt, aga mis toimub organismiga ravikuuri ajal, see on kohutav. Tean juhtumit, mille puhul esines äärmuslik naha ja limaskestade kuivus, mis ongi praktikas täiesti tavaline selle ravimeetodi puhul. Mitte ainult silmad vaid ka ninalimaskest hakkasid kuivama ning kuivus tõi kaasa ka valulikkuse, ninaverejooksudest rääkimata. Kuidas võib selline ravi mõjutada organismi seest ja kuidas võib see mõjutada selle inimese elu tulevikus? Kui ravimi infolehes on punkt, mis tungivalt soovitab ravikuuri ajal ja kuu aega pärast ravikuuri lõppu mitte rasestuda, sest on suur tõenäosus loote väärarenguks, siis kas kiiresti saavutatud väliselt ilus tulemus on väärt neid riske?!

2 KOMMENTAARI

m
Mailis 9. mai 2014, 13:21
Oleme proovinud kõik varjandid ära ja tulutult,mida siis veel võiks proovida?
m
Mailis 9. mai 2014, 13:19
Aga millega siis aknet ravida,oleme proovinud kõik eelpool välja toodud ravimid peale beebipillide ära ja tulutult.Mida siis veel proovida?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee