Maailm

Koomas olnud naine ärkas, kui abikaasa talle haiglavoodil nende pulmas kõlanud laule lasi 

Toimetas Geidi Raud, 9. mai 2014 11:20
Foto on illustratiivne.Foto: PantherMedia / Scanpix
48-aastane britt Maria Neal sai oma abikaasa 46. sünnipäeval insuldi ja ta viidi haiglasse. Arstid panid Maria ajuoperatsiooniks sundkoomasse, kust ta pärast seitset päeva veel üles polnud ärganud.

Selleks, et nelja lapse ema ja armastavat abikaasat elus hoida, pandi ta hingamisaparaadi alla. Perekonnal kästi valmis olla aga kõige hullemaks, kirjutas Daily Mail.

Naise abikaasa Steve, tütar Kyrstie (20) ja nende kolm poega Kurtis (18), Keiran (16) ja Kameron (14) veetsid Maria haiglavoodi kõrval tunde ja lootsid südamest, et temaga saab kõik korda.

„Isa tõmbas telefoni nende pulmalaulud ja pani need mängima. Tema pisarad veeresid mööda nägu alla ema näole," rääkis Kyrstie, et see vaatepilt murdis ta südame.

Pärast seda, kui laulud olid umbes tund aega käinud, hakkas Maria oma paremat kätt liigutama ja paar päeva hiljem hakkas ta noogutama.

„Ma püüdsin temalt mingitki vastust saada. Kui üldse miski oleks ta üles äratanud, siis oleks see olnud see," ütles Steve.

Vaatamata edasiminekule ei olnud arstid ikka kindlad, et Maria insuldist täielikult taastub.

Varsti oli Maria aga suuteline pastakat hoidma ja kirjutama paberile lühikesi sõnu. Näiteks kirjutas ta janu korral  „H2O".

Kaks nädalat pärast operatsiooni hakkas Maria oma perekonnaga taas rääkima.

Praegu on Maria taastusravil insuldi läbi elanutele mõeldud haiglas, kust teda vahel ka paariks tunniks koju lubatakse.

Kuigi arstid ei oska kindlalt lubada, kas Maria saab täiesti terveks, on nad öelnud, et naine on siiani paranenud ime läbi.

„Kui ta haiglasse viidi, siis kutsusin lapsed tema palatisse hüvasti jätma. See oli mu elu kõige kohutavam moment," tunnistas Steve.