Tai valitsusvastased protestijad alustasid "viimast lahingut".Foto: AP / Scanpix
Maailm
9. mai 2014 10:37

GALERII: Taimaal Bangkokis protestivad valitsuse vastu tuhanded inimesed

Tai kuningriigi pealinnas Bangkokis on valitsushoone ette kogunenud tuhanded protestijad, kes nõuavad valitsuse kukutamist, lubades ümber piirata telejaamad ja politsei positsioonid.

"Me taastame suveräänse võimu ja loome rahvavalitsuse ning -parlamendi," vahendas CNN valitsusvastaste protestide liidri Suthep Thaugsubani sõnu.

"Me marsime telejaamade peale...palume linnaelanikel piirata ümber politseiautod ja politsei peakorter, et takistada neil meie rahvale viga tegemast," lisas ta.

Üle kuue kuu proteste trotsinud valitsevat Puea Thai parteid tabas kolmapäeval tagasilöök, kui konstitutsioonikohus tagandas ametist peaminister Yingluck Shinawatra, süüdistades teda võimu kuritarvitamises. Lisaks sundis kohus tagasi astuma veel üheksa valitsuse liiget.

Bangkokis on opositsioon juba kuus kuud valitsuse tagasiastumist nõudes meelt avaldanud. Poliitiline vägivald on nõudnud vähemalt 25 inimese elu.

Protestid said alguse sellest, et Yinglucki erakonna parlamendiliikmed püüdsid hämarat seadusandlikku taktikat kasutades läbi suruda seadust, mis annaks amnestia eelmise kaheksa aasta jooksul poliitiliste süütegude eest vangi mõistetud isikutele, sealhulgas peaministri vennale, 2006. aastal võimult tõugatud Thaksin Shinawatrale.